Pogledaj jedan post
Old 15.03.2015., 02:13   #13
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
ali određene "predrasude" bome imaju debelu potvrdu u stvarnosti...
Ta "debela" potvrda proizlazi iz toga da pojedinac ima odredjeno (lose) iskustvo koje (se) onda pripise cijeloj grupi. Imati predrasudu znaci misliti (vjerovati u) nesto o necemu ili nekome na temelju neceg ili nekog drugog. To iskustvo mozda mozes primijeniti na carapama s istog pletaceg stroja i od iste strenice vune, ali ne i na ljudima koji se izjasnjavaju ovako ili onako.

Quote:
npr. da Cigani kradu. Sad me napadnite poradi nedostatka političke korektnosti (koju i onako prezirem) ali da među Romima ima puno lopova i muljatora svih vrsta ima...
Ne znam sto si ovime htio dokazati. Da poznajes sve Rome i njihove navike i da si prema tome dosao do stope sklonosti kradji i to usporedio s Hrvatima pa mirne duse zakljucio da ovi nisu "nadmasili" Rome? I sto ces napraviti kada te pokrade Hrvat? Biti sretan jer nije Rom? Citas li ti koliko se lopova i lopovluka otkrije dnevno u Hrvatskoj? Koliko je gradjana ostetilo drzavni proracun? Vidis li koliko politicara utrcava u Remetinec? Znas sto vidim? Mnogo Hrvata. A ne pada mi na pamet reci da su lopovski narod.

Quote:
Nadalje da su rusi namrgođeni pijanci... jesu, jebi ga
Kao prvo osmjeh prema nepoznatima je njima maltene nepoznanica, čak štoviše... navedeno smatraju potpuno ne potrebnim i lažnim, ako si im prijatelj onda ok, ako nisi onda hladno i rezervirano.
Da troše votku više nego mi pivo i to je isto istina...
Imas problem s pocetka price: nekoliko si dozivljaja uklesao u kamen kao pravilo i sad se drzis toga kao da svijet cini par namrgodjenih Rusa . Po tvom se da zakljuciti da sam Rus (hladno i rezrevirano drzanje; jos samo da pocnem piti).

Quote:
Stoga nisu baš sve predrasude glupe i lažne
Svaka predrasuda je glupa koliko i lazna jer polazi od uvjerenja da je nesto takvo samo zato sto ga je netko prikazao takvim.
Hongrie is offline  
Odgovori s citatom