Pogledaj jedan post
Old 27.02.2017., 20:36   #244
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nikako. Nema efikasnog nacina kontrole. Zato se za takav sustav najvise zalazu razliciti vjerski fanatici, politicki radikali i ini koji ne zele svom djetetu pruziti vise nego sto bi mu pruzio skolski sustav, nego kako bi dijete izolirali od drukcijih stajalista, njima nepocudnih cinjenica i interakcije s drukcijim ljudima.
Nisam čak mislila na takve ekstreme, zanosim se činjenicom da je to u Hrvatskoj marginalan problem. Više me brinu oni koji misle da su pametniji od popa, učitelja i doktora zajedno jer su nešto pročitali na internetu. I ovo što dolje piše nosorog.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a na kome je odgovornost kada pohadja skolu?
Kad je dijete u školskom sustavu stvari su ipak transparentnije. Školski program, iako nije savršen, ima nekakvog smisla. Ako dijete i naleti na profesora od kojeg nema baš puno koristi, i ako stvari počnu izmicati kontroli, većina roditelja će odreagirati da na neki način smanji štetu. Ako roditelj ne odrađuje svoj dio posla, netko će na kraju ipak uključiti socijalnu službu, barem u ekstremnim slučajevima.

Ne mislim da je sustav koji sad imamo idealan. Međutim, čini mi se da mogućnost školovanja kod kuće može donijeti još veći rizik po dijete.

Quote:
ovo je upitno, i to jako.
meni najgore u cijeloj prici.
cak ne toliko po pitanju akademskog znanja, koliko po pitanju ostalih stvari (zlostavljanje i zanemarivanje, socijalizacija djeteta)

puno puta zesca zanemarivanja otkrijemo tek kada dijete krene u skolu, zato jer ga predskolski sustav nije zahvatio, i tada, na pocetku prvog razreda je vec prekasno, uopce si ne mogu zamisliti sto bi bilo da takvo dijete zahvati sa 12-13 godina tek.....ili uopce ne
onix is offline  
Odgovori s citatom