Pogledaj jedan post
Old 10.08.2017., 15:49   #762
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pukao mi je zub (trica) pa sam odlučio konačno kompletno riješiti svoje probleme s zubima. Imam jednu metalkeramičku krunicu od prije s kojom nisam zadovoljan, a trebao bi stavit i mostove na stražnjim zubima 5-6+. Bio sam kod dva stomatologa (stomatološka centra, kako već) i cijene su nešto različte, jedni mi nude metalkeramičke što ne bih, kao "ne vidi se jer su stražnji zubi, a cijena je dosta niža". Eventualno bi prednje zube (iako govore da ne treba) stavio cirkon. Drugi je prihvatio moju ideju da sredim sve kad već mijenjam, jer mi ni ovi trenutačni nisu 100%, jedan je potamnio više, drugi manje, na trećem se vide radovi itd.. Taj drugi mi za 14 cirkona gore i 7 dole tj. 4 mosta, liječenje jednog granuloma i jedno komplicirano vađenje (6 ili 7, ostao je samo korjen) traži 30t kn. Jel to ok cijena ili da tražim dalje?

Čini mi se da jest za 21 cirkon, ali ipak nije se loše raspitati prije takvog zahvata. U ovom prvom dental centru mi predlažu da stavim metalne tamo gdje nije "estetska zona", postoji li još neka prednost cirkonkeramičke naspram metalkeramičke osim same estetike?
Cijena je teški dumping tako da budi zadovoljan Ako se radi po ps-u neće biti problema. Inače je metal keramika u stražnjoj regiji ipak funkcijski predvidljiviji i samim time malo bolji materijal, po meni
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom