Pogledaj jedan post
Old 02.07.2008., 16:33   #360
Pregled kod Stanimirovića košta 250-300 kn!
Ja bi sve i svašta tu napisala i raspisala se, ali se ne želim ponavljati i biti dosadna! Uglavnom, sunce NIJE uzrok vitiliga niti mu škodi. Tu pritom mislim na ono "normalno" sunce do 10 i kasno popodne, uz adekvatnu zaštitu! Jedino loše kod sunca je što se onda vitiligo više vidi, jer je kontrast veći! Ja sam se godinama skrivala od sunca i u tom mi se periodu vitiligo najviše širio- mislim zbog dodatnog stresa izazvanog konstantnim skrivanjem u hlad. Ja bi, primjerice, ko manijak išla s jedne strane ulice na drugu ovisno di je hlad. Strašno opterećavajuće, a opterećivati se nikako nije dobro za vitiligo.
Jako sam ljuta na naše dermatologe što i dan danas tupe da je sunce zlo za vitiligo i što je pacijent, kako kažeš, brže van nego unutra. To je potpuno ignoriranje jednog jaaako raširenog problema i znak da NE RADE SVOJ POSAO! Mislim, oni nisu niti čuli za mrtvo more, a zdravstvena osiguranja svih civiliziranih zemalja plaćaju svojim vitiligičarima liječenje tamo!!!!
2005.sam slučajno saznala za mrtvo more i otišla u roku od odmah. Doslovna. Spakirala se, kupila kartu i otišla!!!! I na tome hvala (opet) stanimiroviću što mije sve zorganizirao!
Tamo mi se jako popravilo. Nažalost, nisam mogla ići opet, jer je bilo sranje u Izraelu, pa mi se dio vratio ali ono što je najvažnije- dogodio se jedan klik u glavi- za vitiligo ima lijeka i kad god podivlja, odo ja na mrtvo more!!!
Od tada slušam stanimirovića, pijem dodatke prehrani koje mi on propiše, mažem se kremom i držim sve pod, kakvom takvom, kontrolom. I to mi je dovoljno. Znam da ću cijeli život imati bijele fleke...dio našmikam a s dijelom živim. Ne dao Bog većeg zla, jel tak?
I, curke, sretne ste, jer (koliko vidim) imate malo više godina pa možete racionalno gledati na vitiligo. Vjerujte, pubertet s vitiligom nije baš cvijeće! Mnoge anegdote bi vam mogli ispričati i ja i ostali s ovog foruma.

Javljajte se i pitajte kaj god vas zanima...ima toliko toga, ne znam odakle bi krenula!!!

pusa svima velika
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom