Pogledaj jedan post
Old 05.02.2008., 11:19   #20
Quote:
kvaka_os kaže: Pogledaj post
Cijena idejnog projekta za rješenje o uvjetima građenja bi trebala biti (bar je kod nas) manja. Najveći izdatak kod ishođenja rješenja o uvjetima građenja jeste posebna geodetska podloga, koju naručiš kod ovlaštenog geodeta i cijena je cirkativno oko 6.000kn. Ostatak idejnog projekta je nešto detaljniji od prijašnjeg idejnog rješenja i ne bi trebao biti skup, recimo 2.000kn. Za gore navedeno rješenje ti trebaju tri primjerka idejnog projekta i podaci za obračun vodnog doprinosa (vodni i komunalni 20+10 za Petrijevce).
Kada dobiješ rješenje, krećeš u realizaciju za što ti je potreban glavni projekt. Cijena glavnog projekta koji ti treba iza izvođenje i nadzor, je bitno veća jer sadrži više mapa (elektroinstalacije, instalacije plina i centralnog grijanja po potrebi, projekt vodovoda i kanalizacije, građevinski projekt i arhitektonski projekt).
Kod nas je to cirkativno 10.000kn. Kad su projekti gotovi, zoveš ponovno geodeta koji će ti iskolčiti objekt što naravno i plaćaš, gradilište prijavljuješ građevinskoj inspekciji i možeš početi raditi.
Prema zakonu moraš imati izvođača i nadzor. Prvog trebaš da ti (bar) papirnato pokrije radove, sačuvaš ateste (pogotovo one koji se tiču HEP-a) poradi priključaka. Nakon što nadzorni inženjer napiše završno izvješće, dolazi prika iz komisije koji utvrđuje na licu mjesta je li kuća smještena kako je navedeno u projektu i je li tih dimenzija. Objekt dobija uporabnu dozvolu, ti useljavaš i živiš sretno...
Evo se i ja upuštam u gradnju u Petrijevcima, tek sam kupio grunt, počeli smo si sami raditi projekt, ipak je to moja branša. Btw, koji dio Petrijevaca?
mislim da geodetska podloga ne mora biti tako skupa. to može biti i 1500 ili 2000 kuna, ovisi kako se pogodiš. mene je cjelokupna parcelacija toliko koštala, pa ne vjerujem da bi geodetska podloga bila skuplja od toga

a s čime se ti baviš, ti si arhitekt?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom