Tema: Švicarska
Pogledaj jedan post
Old 24.09.2010., 21:07   #1982
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Fancy, zakon o porodiljskom ti jednostavno reflektira stanje u CH: Dok se ostatak Europe bori sa demografijom ili lagano izumire, u CH su takvi problemi manje važni radi imigracije. Ne mora švicarska država svaku majku nagrađivati suhim zlatom za rođeno dijete, dok nam svake godine dolazi nekoliko tisuća najpametnijih Njemaca, i to već za završenim faksom. Realpolitika na djelu.

A glede osiguranja za Balkance: Osiguravajuća društva vode statistike, i po tome prognoziraju *prosječnu* štetu za pripadnika neke skupine. I tako, dok dragi nam sunarodnjaci svako malo razbijaju aute, osiguranje mora vjerovati da ćes i ti uskoro razbiti tvoj auto, pa ti zato opali odgovarajuću premiju. Ako te tješi, nisu balkanci jedina skupina koja pati od diskriminacije. Nekidan mi je ispričao mladi kolega koliko plaća za osiguranje za svoj VW Lupo. Za tu lovu ja, koji sam u najpovoljnijoj skupini (a još imam i CH putovnicu), mogu osigurati Porsche-a.
Sa jedne strane imaš pravo što se tiče demografije jer na poslijetku svi smo mi ljudi od krvi i mesa. Ali ipak rijetkost je sresti nijemaca koji će predati svoj pass i uzeti CH pass. Rijetkost je i kad moraju birati CH-DE odlučuju se 99% za njemački pass. To samo govori koliko ti i slični žele popravit demografsku sliku CH.
A što se tiče osiguranja, pa zar to nije politika slična onoj iz drugog svjetskog rata kad je bila parola svi židovi nevaljaju, svi romi nevaljaju, svi crnci itd i treba ih izbrisati sa lica zemlja. A danas su svi hrvati isti, svi srbi, svi albanci, svi su oni "potencijalni" prekršitelji zakona i moraju biti kažnjeni i prije nego naprave bilo šta jer nikad se nezna??? Nekako me ta sličnost zabrinjava. Promisli malo pa mi reci jeli u redu ljude etiketirati po bilo kojoj osnovi od nacionalne, vjerske, boje kože, mjesta rođenja itdd. Naravno da nije. Mogli bi smo u budućnosti izglasovati zakon da se svaki hrvat, srbin ili albanac zatvori u zatvor jer dolazi iz rizične skupine sa balkana. E moj Bože gdje ide ovaj svijet.
Sekunda odavno se nismo čuli kako je kod tebe jel prošla kriza.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom