Pogledaj jedan post
Old 22.03.2005., 21:18   #2
Došao je i taj dan. Dan kada smo se napokon riješili onog mrtvog tereta zvanog "ALL YOUR BASE ARE BELONG TO US". Kao što je i običaj u par idućih redaka opisati ću povijest Koalicije i njenih Oaza viđenih od strane osobe koja je svojim očima vidjela nastanak te veličanstvene institucije -- mene.

Sve je počelo davne 1923. kada je tada srednjovječni Blackadder bio samo šegrt u lokalnoj stolarskoj radionici. Blackadder je oduvijek bio sanjar. A njegov najveći san je bio da bude bogat. Prljavo, ogavno i sexualno uzbuđujuće bogat. I jednog lijepog proljetnog dana došao je na ideju da to i ostvari. Da, priču ste već sigurno čuli, ili pročitali u neautoriziranoj biografiji samog Blackaddera "Blackadder: Kako sam pobjedio predasude i izbjegao plaćanje alimentacije" (204 str., Školska Knjiga, 1994.). Blackadder je došao na ideju da prodaje vodu u bocama.
Nažalost, tadašnje puritansko društvo svojim je konzervativnim svjetonazorom ismijalo mladog Blackaddera kao stolarskog zgubidana, što i jest.
"Voda u bocama? Hi-hi-hi! Zašto pobogu onda imamo bunare?" rekli su mu.
Blackadder je to shvatio kao ultimativnu uvredu njegovom ponosu. (važno je napomenuti da Blackadder čak i geste pristojnosti ili nježnosti shvaća kao ultimativnu uvredu svom ponosu)
Naime, mladi Blackadder je također bio i jako impulzivan, što mogu svjedočiti vlasnisi 14 kuća koje je spalio jer mu se nije svidio raspored prozora na 2. katu i vlasnici birtija u kojima je redovito započinjao tučnjave.
I u ovom slučaju mladi Blackadder je opet reagirao impulzivno.

¤ ¤ ¤

5 godina kasnije, nakon što je Blackadder odslužio kaznu zbog nedoličnog ponašanja (bio je kažnjen sa 2 mjeseca robije, ali je u svojoj pjesničkoj fazi odlučio odslužiti još par godina zbog patnji koje je Majka Priroda pretrpjela zbog njegovog odnosa prema njenoj Djeci), izašao je iz zatvora i odlučio nastaviti sa svojim planom o velikom bogatstvu i svjetskoj dominaciji. Ali ovaj put nije bio sam. Pridružio mu se zatvorski psihijatar Kozz, a preko oglasa o svjetskoj dominaciji u novinama i Nastassja.
Zaključivši da će im trebati netko da im kuha i čisti za njima u obližnjem opijum salonu pronašli su možda najvećeg kriminalnog genija s ove strane Balkana -- mene.
Pošto je u 5 godina od Blackadderovog odlaska na robiju voda u bocama postala svakodnevna pojava, Blackadder je zaključio da će postati bogat preko malverzacija i uzurpiranja moći na internet forumima (iako mu je prvi plan bio da ubijemo sve gadove i uzmemo im novac zarađen na njegovoj vodi).
Nažalost, 1929. internet forumi su bili samo dio bujne mašte SF autora, što znači da se tada ni nismo zvali Blackadder, Kozz, Nastassja i Nephrite, već Vjekoslav Njakić, Baltazar Mejdovski, Ana Velić i Carlos Valasanchez.

Kozz je predložio da se zamrznemo u komorama za hibernaciju (njegov je pak orginalni plan bio da mu damo da popije našu krv i tako mu osiguramo vječni život) i probudimo u godini 1952. -- godini kada je izumljen internet. Nažalost, Kozzove kalkulacije su bile pogrešne za svega par... desetljeća, tako da je naš plan bio opet odgođen. Idućih par godina zabavljali smo se započinjući ratove na svim kontinentima i lječeći se od ovisnosti o alkoholu. Eventualno je sve krenulo u pogon i danas Koalicija broji 2500 članova, o njoj su snimljena 3 filma, 2 spin-off serije i napisane brojne knjige.

¤ ¤ ¤

I to nas dovodi do danas i nove Oaze.
Blackadder, nezadovoljan brzinom posljednjeg izdanka te ponosne loze forumskih chataona, nazvao je jedinu osobu koja može smisliti sjajan naziva za novu Oazu. Naziv koji će ljude potaknuti na trud i poboljšanje uvjeta života u Svijetu -- mene.
Sastali smo se u Tokiu, gdje sam se ja nalazio sa svojim bendom "Nephrite & The Next Generators" tijekom naše azijske turneje "Tribute to Prince; Artist Formerly Known As".
Važno je napomenuti da nakon 180 godina života, Blackadder je uglavnom mozak u staklenci koji je za vrijeme sastanka predsjedao u krilu jedne od 100-tinjak znanstvenica/manakenki iz Blackadderove ergele.

"Promješaj me nježno, ti sexy znanstvenice/manakenko." rekao je Blackadder znanstvenici/manakenki nakon čega je ona uzela veliku žlicu i napravila baš to.

"Rrrrr-rrrrrrr... Onda Nephrite, smatram da novi naslov Oaze mora u ljudima probuditi onu nit koja ih tjera da budu bolji i da--"

"Nephrite's Throbbing Crotch of Destruction & The Mighty Schlong of Friendshipness!"

"Errr... Ja sam više mislio nešto u stilu--"

"Nephrite's Throbbing Crotch of Destruction & The Mighty Schlong of Friendshipness!"

"Nef--"

"Nephrite's Throbbing Crotch of Destruction & The Mighty Schlong of Friendshipness!"

"..."

"Nephrite's Throbbing Crotch of Destruction & The Mighty Schlong of Friendshipness! To je pravi naslov za 9. Oazu! Nema više mjesta za one duboke filozofske naslove kao što su bili 'Oaza III: Vidio Sam Budućnost I Ime Joj Je Sanja' ili 'Oaza VII: Zen'!"

"Mislim da se nijedna Oaza nije tako zva--"

"Nephrite's Throbbing Crotch of Destruction & The Mighty Schlong of Friendshipness! Proturiječiš li se ti mojem nepogrešivom pamćenju? Upozoravam te da sam opasno urokan na drogama i iako bi me tvoje znanstvenice/manakene vjerojatno mogle svladati i prikovati za krevet, te sexualno iskoristiti, još uvijek sam dovoljno priseban da bacim tebe i tvoju staklenku s krova ovog nebodera!"

"Pa--"

"Nephrite's Throbbing Crotch of Destruction & The Mighty Schlong of Friendshipness! To je bilo retoričko pitanje! Nephrite's Throbbing Crotch of Destruction & The Mighty Schlong of Friendshipnes je savršen naziv za novu Oazu. Simbolizira novu Eru u historiji Koalicije. Eru obilježenu mojim veličanstvenim pozlaćenim preponama i njenim... dodacima!"

"Okej--"

"Nephrite's Throbbing Crotch of Destruction & The Mighty Schlong of Friendshipnes!"


I tako je izabrano ime nove Oaze.

NOW, CHAT!
Nephrite is offline