Pogledaj jedan post
Old 30.01.2014., 23:22   #6556
Pred neko vrijeme sam imao intervenciju da peć ne radi dobro ( sobna peć za vodu 12 kW ). Problem je bio da peć za 24 sata grijanja potroši preko 3 vreće peleta a u kući nije toplo! Peć i radijatore i instalaciju su im savjetovali u jednom dućanu u Ri i njihov suradnik je to sve montirao i naravno sada ne valja peć. Kada smo došli u kuću ( u biti se radi o jednom katu kuće sa tri sobe,kupaona i DB+kuhinja+blagovaona sve skupa cca 90ak kvadrata ) vani je bilo 10ak stupnjeva,u dvije sobe na sjevernoj strani je bilo 18 (!!) a peć radi konstantno već nekoliko dana. Kada sam otišao u potkrovlje sve mi je bilo jasno - betonska ploča 10ak cm i gore grede,daske i crijepovi! Zidovi od cigle 20cm i obična žbuka izvana. Nikakve izolacije!! Poslije iz razgovora sam uspio doznati da su trošili cca 15ak metara drva na zimu samo za grijanje DB-kuhinja-blagovaona sa jednom peći na drva u sredini!!!
I šta sada ?? Rekao sam ljudima da im je bolje bilo novce koje su utukli u radijatore,peć i instalaciju potrošiti na izolaciju stropa,zidova i možda zamjenu prozora,pa bi nakon toga i grijanje na struju jednu zimu bilo isplativije nego ovo - potrošili brdo love ( cca 20.000 kn ) ,troše brdo peleta a hladno im je.
Naravno još su im "dijagnosticirali" da je peć preslaba za potrebe njihove kuće ( a oni su je proračunali )! Voda je bila na 70,dolaz na radijatorima 68,radijatori vreli a prostorije hladne! Rekao sam im da mogu instalirati veću peć,mogu dodati i još članaka po radijatorima, ali potrošnja će samo biti još veća,nikako manja.
Ne znam što su dalje napravili, saznat ću kad budu zvali za servis peći!
bmwmilos is offline