Pogledaj jedan post
Old 26.10.2016., 18:21   #22
evo, pitala sam kolegice, za sada sam dobila ovaj odgovor:
"Vjeronauk je uveden još dok sam ja išla u OŠ i ništa nije bilo smanjeno. Sa HNOSom je smanjen Hrvatski jezik sa 6 na 5 sati i Matematika sa 5 na 4 sata tjedno. " i "satnice LK i GK se nisu mijenjale. Radim u RN od '93, kako je kolegica navela tek sa HNOS-om su se smanjili sati HJ i matematike."
sad sam i ja totalno zbunjena, jer sam nekako bila uvjerena da je u moje vrijeme (rane devedesete) bilo po 2 sata likovnog i glazbenog u razrednoj...
znači, sat hrvatskog i matematike su pali da naprave mjesta za strani jezik uvođenjem HNOS-a i ranog učenja jezika.

što se dodatne i dopunske tiče, i dodatna i dopunska ide obično iz matematike i hrvatskog, po jedan sat od svake (to su već 4 sata), znaju staviti učiteljice nekada dodatnu iz prirode umjesto hrvatskog, i još svaka učiteljica vodi bar 1 sat tjedno neku izvannastavu aktivnost kojoj se mogu priključiti svi zainteresirani učenici razredne nastave.
nosorog, možda dopunsku nisi vidjela u rasporedu jer ju tvoja mala ne pohađa? jer bilo bi vrlo čudno da krajem listopada još nema dopunske za one prvašiće koji kaskaju s početnim čitanjem i pisanjem.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom