Pogledaj jedan post
Old 26.03.2013., 16:13   #312
citajuci nekoliko poslednjih postova resila sam da napisem koju rec i malo
pojasnim neke stvari u vezi sinhronizacije koja se radi kod nas na turske
serije,a ponekad i neke druge,italijanske,spanske,necu da ih nabrajam.
Samo da kazem da sam veliki protivnik sinhronizacije, volim da
slusam originalne glasove ma kako oni zvucili,makar bio unjkav kako kaze
Jocuska.Sto se odnosi na glumce koji sinhroniziraju,da, za pojedinu tv kucu
rade odredjeni glumci i ne trazi se uvek glas koji ce odgovarati originalu,desi
se ponekad da se bas potrefi,evo uzecu za primer Dzemal agu iz Asi,slusala sam original i sad kad slusam sinhrono cak i zaboravim da je to nas glumac koji govori,tako dobro radi svoj posao,svaka mu cast.Jos jedan primer,kad je isla Lisce,glumica koja je sinhronizirala Dzevrije(svekrva)toliko je dobro to odradila da kad sam pogledala nesto malo na turskom uopste mi nije bila interesantna.I da ne nabrajam.Naravno ima i dobre i lose sinhronizacije,
neki se likovi jednostavno ne snalaze kako treba u to, ali sta se moze.Posebno je tesko slusati neke glasove kad si vec slusao original i
kad znas da je potpuni promasaj.
Sto se odnosi na prirodne zvuke iz ambijenta ne nedostaju,sve ide u eter,
koraci,lupanje vrata,cvrkut ptica,lomljava itd,sve kako je u seriji to ne nedostaje ne brinite.
Nesto bih i o serijama koje spominjete za gledanje.Serija Yabanci damat
isla kod nas,moje misljenje,meni se serija nije dopala,na pocetku sam je
pocela gledati a onda odustala,pogledala tu i tamo,moji su je gledali morala sam ponekad,nema cega nije bilo u njoj,ko da je moralo ama bas sve, radosti,tuge,svadje,nevolje,bolesti,sve sto se desava u zivotu da se prikazu u seriji i da se desu jednoj familiji.Meni bez veze,oprostite.
Ako vec pricamo o komediji ja bih preporucila seriju koja sad ide kod nas
neznam joj originalan naslov nikako da je pocnem iz pocetka i nju ne pratim redovno ali kad je pogledam dobro me nasmije.Dobri glumci,odlicna ekipa,meni sasvim nepoznati,nisam ih dosad nigde gledala ali su vrh.Serija je kod nas prevedena Dve familije,mozda je neko prepozna,ne trazi mi se po netu.

Suskunlar cekam s nestrpljenjem,na toj tv gde ce ici ima jedan mladi glumac koji odlicno sinhronizira ima jako radiofonican glas,odlicno iskazuje osecanja i sve se nadam da ce biti prava opcija za Edzevita.
__________________
Vremeto ja izrekuva pravdata i gi stava site raboti na svoe mesto-Volter
strumica is offline  
Odgovori s citatom