Pogledaj jedan post
Old 11.02.2008., 17:12   #10
Thumbs up

Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Hej, hvala Kiki, ma znala sam da će s naći neka osoba sa toplim riječima da mi bar malo pripomogne.Tako znači i tebi frka sa zglobovima?! I koza od med sestre?? Heh i meni veli jedna neki dan, "Ovo vam je tek početak zla, za par god bit ćete nepokretni" Prokleta psihopatska luđakinja , kad sam izašla van, zahvalila sam joj se prije na ljepoj uvertiri i doslovno ju ošinula pogledom, no skoro sam se i srušila od jada,straha, blijeda ko krpa..Veli mi doktor jedan, sve je to danas češće, jede se smeće, posao nas veže uz stolac, i još ako su geni..sranje..Al ovisi od osobe do osobe.
Jooj, hvala ti puno na odgovoru, bez obzira, rađe bi da pričamo na nekim drugim temama,pa rađe i na političkim al nadam se da ćemo si bar i ovako malo pomoći...Da, tako i meni znači ovo počinje.Evo sutra baš idem na još neka vađenja krvi i rendgen pa ćemo vidjeti sve te nalaze za koji dan.Naravno, javit ću se ovdje s rezultatima.Mama mi je inače med sestra, a kak sam se ja često žalila na te zglobove, uvijek kad su mi vadili krv( a bilo je to često), inzistirali smo na tim AST, ALT probama i obično je bilo sve ok..Al sad se izgleda situacija promijenila, a bogami već i poduže nisam bila na pretragama..Znaš ono, podsvjesno se izvlačimo na umor, nekretanje, bla bla, pa u ljekarnu po neki šumeći vitaminski pripravak, ajd onaj malo skuplji, da nije baš iz Konzuma i kao bit će bolje..Al vraga.Neki dan sam bila u ljekarni, i došla sa svim kremicama, tubicama, tabletama..Imam neke tablete,prirodne navodno Encian "Vražja kandža" za pokretljivost zglobova.Nabavila sam Deep Heat, kao da mi bude toplo, no ta smrdljiva krema neće mi se ni upijat u ruke kamoli da me utopli..Mada neznam ni sama kaj mi bolje paše, toplo-hladno..Po prirodi inače uvijek imam onako hladne, ljubičaste ruke.Ah, jadna sam sva zapravo i je, pogodila si- radim u privatnoj firmi, posla ima do glave, uzela sam nekaj bolovanja, al gledali me odmah poprijeko, joooj!!!Nemam ni bebu, ništ i sad tu mene kakti u zglobovima reže" ..Pa sve nas reže, ne?Stjerala bi ih najrađe sve u krasan k.. al svaka lova dobro mi dođe..I sad tu jedva se mičem, ma vidjet ćemo.. Da, kad sam kod beba kad se tog sjetim, lijem suze ko kišna godina, sestra mi je nedugo rodila, donesla malu na čuvanje jučer, a ja ju ne mogu ni podići..Ma da poludim!!!A kak ću tek svoje jednog dana? usput što si to rekla za beneficirani radni staž?hmmm- može!
Veliš tebe i koljena i sve ostalo muči?Po ljeti isto?..Stvarno mi je žao, zbilja rekla sam nebi to nikome željela, tu bol koja se mora trpjeti..
Neznam još za tu terepiju tim Meta..mm kak se već zove..Reci, jesu to sve ti kortikosteroidi? jer većina ih, koliko čitam toplo NE PREPORUČA.. Navodno, jetra, ono ovo, strije, srce, pa čak i razvoj raka dojke kod žena izaziva, akne..(kojih sam se ionako teško riješila, još me znaju zagnjavit, nemam one jake, al recimo da me i to nešto mučilo sad već dok sam i starija)..Neću takve lijekove, to i jest zlo ako se tak reagira.
Čitam da koprive tu pomažu na svaki način, oblozi, pijenje čaja, jedenje isl..Moramo probati naravno....
Da, a i kak nam žena tu preporučuje- alternativa..Mada, najgore je kaj sve to iziskuje vremena..Lakše je tabletu drmnut i ideš..Meni dan počinje u 6, do 4 sam na poslu, dalje na faks i tak do 9 svaki dan, a po noći čujem do barem 2, heh to studiranje po Bolonji je grozota, veže te uz kompjuter,studiram multimediju, imamo i vježbe tamo i još zadaci na Internetu, pa e- učenje..GROZNO! A kak ću sada - neznam.Čini mi se da ću ispasti najslabija karika i to sa praznim džepovima..I da, i ja sam čula da su Ibuprofeni loši, kao od njih je mnogo nogometaša dobilo te zastoje srca..Mada, meni ni ne koriste, ti rozi bombončići nemaju mi svrhe, mogla bi ih skupa s kutijom progutati pa ništa...
Ah, da ne duljim, evo toliko od mene zasada, ionako sam sva jadna, doslovno za-posrati, u bolovima i tuzi..Idem pod tuš al muka mi je sjetiti se uopće.
Kak bi nam bilo lijepo da toga nema, ne?Pa ta medicina, jel uopće što napredovala, zar ne mogu ništ izmisliti konkretno i dostupno svugdje, da izlječi?Joj, al muka mi je kad se sjetim onih sličica kad malo tražim po internetu!fasciniraju me kak su strašne..Ma daj, pa ne čeka valjda to i nas?Nešto će dotle možda i izmislit..
Hvala na podršci Kiki, nadam se da nism previše dosadna i ako hoćeš možemo se čuti na pm ili kako god, ako kaj ustrebaš ili otkrijemo neki čudotvoran pripravak..Da si na vrijeme dojavimo! Morat ću pretpostvaljam u Zg na sve te dodatne pretrage, a dalje ćemo vidjeti. Želim ti sve najbolje od srca, što više dana BEZ boli..Oprosti kaj sam se raspisala toliko.
Draga moja ursula, ovako ti stvari stoje!
Alternativa - treba sve pokušat, i vjerujem da će ti nešto od toga pomoć. Ali ova terapija koju ja sad primam Metotrexat (nije kortikosteroid) je da se razvoj bolesti uspori. Ja isto te kortikosteroide ne bi, ali u 12. mj. sam ih jedva izbjegla. Mama ti je med. sestra i što ti ona kaže ti ju pošlušaj. Videt ćeš, vjerujem da na tvoju situaciju će ti isto nešto od terapije dati, i kad budeš vidjela da moraš, pristat ćeš. Ja sam bila totalno koma, kad mi predložen taj lijek, i onda sam pristala, i sad vidima da nisam falila, jer svakim danom mi je sve bolje. Nisam imala izbora ili krevet ili Metotrexat. Idem svaki mjesec dva na kontrolu jetrenih proba i sve je u redu. A sada radim cijelom vrijeme. Jedino me malo zafrkavaju promjene vremena.
Što se tiče benificiranog radnog staža, to dolazi u obzir samo ako imaš papir na kojem je potvrđen RA.
Citat iz Zakona o stažu s povećanim trajanjem:
Članak 7.

(1) Staž osiguranja s povećanim trajanjem računa se osiguranicima - invalidnim osobama: slijepim osobama, osobama oboljelim od distrofije i srodnih mišićnih i neuromišićnih bolesti, oboljelima od paraplegije, cerebralne i dječje paralize, multipleks skleroze, reumatoidnog artritisa, gluhim osobama i osobama kod kojih postoje funkcionalni poremećaji zbog kojih se ne mogu samostalno kretati bez uporabe invalidskih kolica.

(2) Svojstvo osiguranika - invalidne osobe iz stavka 1. ovoga članka, ako im zdravstveno stanje uzrokuje trajne posljedice za život i rad, utvrđuje se rješenjem Zavoda na temelju nalaza i mišljenja ovlaštenih vještaka prema odredbama Zakona o mirovinskom osiguranju na zahtjev invalidne osobe.

(3) Osiguranicima - invalidnim osobama iz stavka 1. ovoga članka svakih 12 mjeseci staža osiguranja računa se kao 15 mjeseci.

Ako te to zanima malo detaljnije ja ću ti objasnit, ja sam to sebi već sredila i to mi teče.
Druga stvar sredit ću si i toplice, jer imam pravo 3 tjedna na godinu. Ako ništa drugo bar će mi malo pomoć i pokazat vježbe koje će mi pomoć u daljnjem životu.
I treće probat ću i tu bioterapiju, neki su tu protiv toga, ali me ništa ne košta probat.
Od kad ti je mene to uhvatilo, ja ti lijepo od onda mislim samo na sebe i svoje zdravlje. Ništa mi nije važnije od moga zdravlja. Ja sam sebi najvažnija.
Koji put mi dođe da se ne mogu dignut iz kreveta od umora i bolova, ali se dignem i idem radit. Jer dok radim znači da mi je dobro. Ja radim u državnoj firmi, ali ni mene ne gledaju baš lijepo kad ostanem na bolovanju. Njima ne trebaju bolesni ljudi, ali baš mene briga, ako ne mogu radit, ne mogu. (do sada sam bila samo 5 dana na bolovanju zbog RA). Sada jedino razmišljam ako dobijem toplice, da li ću uzet godišnji i bolovanje. To ću još vidjeti.
Ne znam da li ti ideš kod reumatologa ili ne? Ili čekaš nalaze? Što Ti predlaže mama?

E, a što se tiče bebe, e to je malo veći problem. Rekla mi reumatologica da to dolazi u obzir kad se dogovorimo, najprije se moram očistit od Metotrexata 6 mj. i onda može tek trudnoća. Ali o tom potom. Jedino me malo zafrkavaju godine. Mislim da sam malo zakasnila. Ali možda još i uspijem.
Neki dan je meni bila sestrična sa bebom od 7 mj. Mali je presladak, i onda sam jedno desetak dana intenzivno razmišljala o tome i sad me prošlo. Kakvo je moje stanje sada, ja još ne mogu, ali kad se bolest smiri, moći ću.

Veliki pozdrav od kiki i piši mi, jer jedino se ja i Ti možemo razumjeti. Nas ne može razumjeti nitko tko ovo nije probao! Čujemo se i čuvaj se!
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom