Pogledaj jedan post
Old 12.01.2007., 15:05   #27
Quote:
lampandina kaže:
Ako se malo poigraš kalkulatorom, dođeš do zaključka kako je jedna blok morao u prosjeku bit gotov za 2.32 minute. Naime, izvađen, obrađen, transportiran i ugrađen u konstrukciju.
Mmm znači 100 000 ljudi ako su se recimo podijelili u skupine po 1000 trebalo je dovući blok od transportnog mjesta do mjesta di će se položiti u nešto više od 4 sata. 2.1 tonu treba vući cca 30 ljudi ili imati veliku pomoć od životinja, kod dizanja malo više...
Pa ono, ne čini mi se nešto strašno doduše ja ne znam praktične probleme toga :P


Mislim, u suštini stvari Endimion ima pravo. Bog (ili priroda il whatever) nam je dala razum da ga koristimo i logiku da iz analiziramo, a ne da slijepo vjerujemo.
Baš sam neki dan gledao Apocalypto i vidio onu scenu sa pomrčinom sunca koja se fino desila baš u vrijeme žrtvovanja.
Zamisli da je došao neko tipa Endimion tamo i rekao nešto tipa:
"Mislim da Bog whatever nije sakrio sunce zbog naših molitvi i žrtvovanja nego da mora nešto stajati iza toga. Mislim i prije smo se molili i žrtvovali ekipu pa se nije ništa desilo, nismo mi ništa tako posebni da bog baš nama odgovori."
Znalo bi se tko bi bio sljedeći na oltaru jeli

To se isto sad radi. Endimion je protiv (doduše malo vrijeđa) populacije koja u principu očajnički želi vjerovat u nešto neobjašnjivo a dešava se linč sa glupim logikama (o nekoj pojedenoj ribi i sl) zato kaj ne želi vjerovat.
Meni nije jasno U ŠTA se treba vjerovat? U piramide? Većina istina se može vrlo lako dokazat, puno toga mističnog iz prošlih stoljeća danas je znanost.
Nema više boga munje (mogu se kladit da su spalili svakog prije par tisuća godina koji bi tako nešto rekao), svi više manje danas znaju što je to, niti se pomrčina sunca ne koristi u religijske svrhe.

Postoji razlika između nedokazivog i neobjašnjivog.
Neobjašnjivo je nešto što se nezna KAKO. Recimo piramide, ili munje prije 2000 godina.
Nedokazivo su alieni koji grade piramide, bog i mali zeleni patuljci koji se kreću dugama i imaju ćup zlata. Što ne znači da se patuljci (ili alieni) jednog dana neće doći na svoje..
Svatko ima pravo vjerovat u nedokazivo, no to je osoban izbor.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom