Tema: Harmonika
Pogledaj jedan post
Old 27.11.2011., 17:01   #45
pozz...

To da ces za neku kratko vrijeme (1. god) naucit svirat kao Pavković,Ljubenović ili Navračić zaboravi.U tih godinu dana najvise mozes naucit neke narodne pjesme tipa Kad procvatu jabuke,Ko te ima taj te nema,Garavusa,Kraj jezera,Sijem zito itd.

Ja kada sam krenuo privatno na sate harmonike prvo sam dobio tehnicke vjezbe da mogu lako upravljat svakim prstom,pa je krenula lagana pjesma kraj jezera tek toliko da mi se razradi motorika upravljanja rukama(svaka ruka svoje radi)pa onda je islo jos tehnickih vjezbi pa su tu onda i ljestvice.I tako sve teze i teze pjesme .pa nakon nekih godinu dana pocela su se i kola svirat itd itd...eh da a jos trileri uzlazni,silazni, drugi i treci prst,treci i cetvrti pa sam sad poceo nesto malo peti i cetvrti...

I ako hoces neki ajmo rec solidan napredak bilo bi pozeljno minimalno sat vremena provest vjezbajuci...ne forsirat...ako neide neka vjezba ostavit sve, 15 minuta pauze i onda ponovo itd itd...

najblizi profesor tebi za kojeg ja znam je Davor Horvat iz Zagreba je...

http://www.youtube.com/watch?v=WRITB...eature=related

@Bushido-a najbolje ti je nekog popeljat sa sobom.Ja kad sam kupovao harmoniku provjerio sam da li svi tonovi rade na klavijaturi i na basu.da li mjeh pusta gdje kakvo je remenje,da li su tipke istrosene itd...za pocetak svaka harmonika je dobra.najbitniji je onaj koji ju svira ali ipak izbjegavao bi goldencup i royalstandard...
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom