Pogledaj jedan post
Old 18.09.2010., 15:19   #5741
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Betili vitamin B je ok, treba izbjegavati vitamine koji podižu imunološki sustav. Ja kad ne pijem vitamin B meni pucaju kutovi usana, valjda mi fali. I to mi je trebalo par mjeseci da skontam da kad počnem piti vitamine meni se smiri, kad prestanem onda opet puknu.

Evo pila sam ih tjedan dana jer su mi 2-3 tjedna užano pucali i onda mi se smirilo i naravno ja čim mi se poboljša prestanem piti, i evo jučer i danas imam praktički rane sa jedne i druge strane usana. Ništa, izgleda da moram stalno piti jer mi se skroz vraća.
Leeloo,
malo sam pogledala na netu, na engleskom se to pucanje uglova usana naziva Angular cheilitis i doista spada u reumatoidna stanja. Sem vitamina B preporucuju se i drugi tretmani, npr. zeljezo(ako si anemicna), a moze biti uzrokovano i bakterijski ili cak gljivicno, pa se koriste odredjene kreme u tom slucaju, antibakterijske ili antigljvicine ovisno o uzroku.

Ne znam Leeloo, posto si student, jel imas naviku da drzis olovku u ustima dok ucis i pises? To nikako ne valja kod takvog stanja.

Sto se tice vitamina B, najvise preporucuju vitamin B12!
Betili is offline