Pogledaj jedan post
Old 19.09.2012., 14:04   #1081
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Draga Ana35, dobrodošla!

Izgleda je većina zaista na godišnjem odmoru, uključujući i mene. Bila sam neko vrijeme izvan civilizacije, pa tek danas otvaram forum.

Ne mogu ti ništa puno reći, jer mi medicina nije struka, al mogu nešto malo iz iskustva. Mjesec i pol od početka bolesti je malo vremena za neke veće promjene. Odlično je to da je otok splasnuo, vjerojatno sada noga i manje boli, lakše ćeš hodati i sve ostalo. Tromboza je bolest koja sporo prolazi i pomaci ka boljem koje se dešavaju u oporavku su toliko sitni da ih nekad i ne primjećujemo. Tek nakon nekoliko mjeseci vidimo da su stvari u mnogome bolje.

DVT je skraćenica za duboku vensku trombozu. VFS bi bila skraćenica za naziv vene u kojoj je tromb. Pretpostavljam vena femorale. U drugom dijelu rečenice koja te muči je opis stanja u venama, koje su kako ja shvatam istegnute, ispunjene trombom koji nije istog sastava/gustoće i vjerojatno su protoci jako otežani.
Molim da se javi neko od struke da objasni ovu dijagnozu, jer se moja interpretacija oslanja na lingvistiku, a ne na medicinu.

I šta kaže vaskularac? Ima li kakvih novosti?
Kako si ovih dana?

Pozdrav!
Evo da napokon i ja odgovorim, prvenstveno Ditta zahvaljujem na odgovoru...
Prošlo je malo više od mjesec dana od moje zadnje kontrole, ništa bitno se nije promjenilo , CD nije pokazao neku značajnu razliku u odnosu na prvi put, vaskularac je bio kratak i ne baš susretljiv - el čarapa, kontrola INR-a, terapija po preporuci, kretanje bez prevelikog naprezanja, plivanje dozvoljeno, fizikalna terapija za kuk još ne.
A moje stanje, pa eto, krećem se iako to doziram jer pri više kretanja noga otekne i boli, gležanj je konstantno lagano otečen , neovisno o tome koliko se krećem. Kontrola mi je zakazana za 11. mjesec, a ponovni CD u veljači 2013.
Sreća u nesreći je da sam nezaposlena, pa mogu dan prilagoditi sebi... sad niti ne znam bih li mogla negdje uopće odraditi puno radno vrijeme...
Po kući se krećem bez štaka, iako je to neki čudan gegajući hod...više ne znam ni je li problem u tom kuku ili što mi je ta noga u takvom stanju. Vani većinom nosim štake, bez njih ne mogu baš daleko stići, kod dužeg hodanja pojavljuje se ponovno bol
Eto...nije sjajno...
Ana36 is offline  
Odgovori s citatom