Pogledaj jedan post
Old 17.07.2006., 14:20   #8
To su najbolji uvjeti za studirat trenutno u Hrvatskoj. Primaš stipendiju, smješten si u vjerojatno najbolje uređenom i opremljenom domu, imaš osigurane sve predispozicije za uspješno školovanje (literatura, instrukcije ako zapne itd.). Ali, moraš potpisati taj ugovor s njima i obvezat se na rad kod njih, dakle u vojsci od cca 6 godina. I da, jebeno ti je ako padneš godinu jer onda moraš vratiti sva sredstva koja su uložena u tebe, a tu je onda riječ o tisućama eura. Najjebenije ti je u biti upasti tamo. Moraš proći cijeli niz testiranja i ako ih sve uspiješ proći (moraš biti u tip-top formi) onda ti još slijedi završno testiranje, tj. nešto kao kamp negdje na moru u trajanju od tjedan dana.
Sve u svemu, prekrasni uvjeti za studirat, ali moraš znati za što se opredjeljuješ, tj. moraš biti svjestan kakav je to život profesionalnog vojnika.
Mojih par frendova je ogroman dio tih testova prošlo, no na kraju su svi negdje zapeli i odustali od toga. Ocjene iz srednje škole tu ne igraju neku ulogu. Naravno, i jedan od uvjeta je da upišeš neki faks od onih koji oni nude.

Eto, to bi ukratko bilo to. Mora biti na netu negdje njihova stranica, proguglaj si malo. Ja sam sad ovako paušalno nabacao podatke, onoliko koliko mi je ostalo u sjećanju kad su ti časnici došli taj program prezentirati kod nas u školu. Može biti da dosta toga nisam točno rekao, ali nisam ni puno pogriješio.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom