Tema: štitnjača
Pogledaj jedan post
Old 27.01.2006., 02:41   #12
Quote:
Jezica kaže:
Imam problema sa štitnjačom, hipertireoidna sam i probala sam liječenje sa klasičnom medicinom i jedino što oni preporučuju je terapija radioaktivnim jodom ili operacija nakon čega je velika vjerojatnost da dođe do suprotnog efekta- hipotireoze.
Zanimaju me alternativne metode liječenja i našla sam zanimljiv članak o liječenju problema sa štitnjačom pomoću čajne mješavine (fitoterapija).
http://ikb162.tripod.com/index.html


Zanima da li netko ima iskustva sa tim načinom liječenja i naravno da li ima rezultata?
Nece doci do hipotireoze jer ces dobiti tiroksin u tableticama , a ako su ti preoprucili operaciju ili radioaktivni jod, ne zelim te sad strasiti, ali moguce je da sumnjaju na karcinom stitnjace (ovisno o tipu, nije uvijek losa prognoza...)
I, ne razumijem zasto ljudi briju na alternativu.... Imas hipertireozu i tocka, znaci imas visak hormona stitnjace koji ti rade dar mar, divljas, puls ti divlja, mrsavis, ne mozes spavati, i zelis da te to i dalje muci. Niti jedan caj ili whatever ne moze zaustaviti stitnjacu ili adenom ili kaj vec imas. Ne postoji carobni napitak koji bi smanjio lucenje hormona stitnjace niti blokirao njihovo djelovanje na periferiji, ne postoji alternativa.
I, procitala sam ono sto pise na linku, i SVE su gluposti, krivo pise, ne da mi se ulaziti u diskusiju, krivo pise i naivno i glupo. Glupo mi je sad objasnjavati mehanizam negativne povratne sprege. Izvukli su neke stvari, totalno ih krivo protumacili i prodaju ljudima laznu nadu, mrzim te gluposti, izivciraju me...
MangoAnanas is offline