Pogledaj jedan post
Old 10.05.2010., 18:59   #19
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su jaja daleko zdravija nego razni emulgatori.
Emulgatori su ionako kemijska sredstva, a jaja su prirodna.
Osim toga, sigurnije je za jaja da su smrznuta u sladoledu nego da su u ljuski u frižideru jer je u hladnjaku temperatura niža nego u frižideru.
Plus, sirova su jaja neusporedivo zdravija od bilo kakvih emulgatora
Jel da se salis, jel

Mi sami smo prepuni emulgatora, imamo ih u svakoj stanici. I jaja su prepuna emulgatora. To sto neke rijec emulgator odmah podsjeca na zloglasne E brojeve druga je stvar. E znaci Europa, a ne emulgator. Samo neki E brojevi su emulgatori. A neki su nadasve korisni, kao recimo, lecitin koji sadrzi vitamin kolin. DM-ov je iz soje, ali lecitin se nalazi i u zumanjku. Lecitin snizava kolesterol, ali u zumanjku dolazi uz previse kolesterola.

I prirodne kemikalije su kemikalije. Mi smo nacinjeni od kemikalija. H2O je kemikalija. Cista izvorska voda je smjesa kemikalija.

Osim toga, nije sve prirodno dobro i nije sve umjetno lose. Zelene pupavke, cijanid, radioaktivni minerali - sve je to prirodno.

Ako vec morate koristiti jaja, navodno ima za kupit pasteriziranih. Ne bih nikako preporucila da riskirate sa sirovima. U biti, cula sam da se u UK kokosi cijepe protiv salmonele, mozda ih netko i u hr cijepi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom