Tema: Sok od cikle
Pogledaj jedan post
Old 30.07.2008., 12:42   #4
Sok od cikle sam unazad 20 godina često koristila u obliku 45-dnevne kure. I pokazao je izvrsne rezultate. Bio je u kombinaciji s mrkvom i jabukom. Kome nije dovoljno sladak, može dodati malo meda iako bih ja za kurativne svrhe preporučila bez meda.

Najbolje ga je raditi sam u sokovniku i piti svježeg, jer stajanjem gubi na efikasnosti, bez obzira što pisalo na etiketi 'gotovih' sokova. Budući da tvrde da se neki vitamini tope samo u ulju, zgodno je staviti koju kap ulja u sok.

Sok od cikle ne preporučujem na tašte, jer je cikla 'teška', pa sam ga ja uzimala dva sata nakon obroka.

Isto tako sam jedno vrijeme koristila kašasti sok od cikle (opet + mrkva + jabuka). Vjerujem da je ovo još bolja opcija.

Ovo je jako dobra kura za onaj kasnozimski period, iako je preporučujem u bilo koje godišnje doba. Ono što ljude odbija od ovog soka, osim ponekada 'zemljanog' okusa, je i gnjavaža oko pripremanja soka. Međutim, dobitak u odnosu na 'izgubljeno' vrijeme je nemjerljiv.

A što se tiče pitanja gdje ga se može nabaviti - ima ga manjeviše u svim dućanima zdrave hrane, a sada već i na odjelima zdrave hrane unutar velikih trgovačkih centara.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom