Pogledaj jedan post
Old 19.06.2009., 21:14   #1
Racuni za HEP- Centralno grijanje na toplanu

E ovako ... mene zanima je li netko imao slican problem i eventualno ideju kako ga rijesiti. Svaka ideja je dobro dosla

Naime, ima nas jedno 10 poslovnih prostora u prizemlju zgrade iznad koje su stanovi sa stanarima. Grijanje je u cijeloj zgradi na toplanu (zgrada stara nekih 35 godina). Ono sto svi godinama placamo nas 10 posl.prostora je HEP-ova uplatnica za toplinsku energiju i kad nije sezona grijanja. Apsurdno sto do sada nitko o tome nije razmisljao (osim mene) ali svih 10 poslovnih prostora uopce nema toplu vodu! Onaj tko je ima ima je na elekt.bojler i struju. Uglavnom te uplatnice od HEPA su oko 200-300 kn svaki mjesec za vrijeme sezone kad nije grijanje. Na uplatnici lijepo pise da je to po ocitanom nekom njihovom brojilu za cijelu zgradu, koje je svaki put vece od zadnjeg ocitanja, jer naravno stanari koriste toplu vodu.

Na moj poziv HEP-u prvo je rekla baba na telefon da se to mora svaki mjesec placati , kao to je nekakava vrsta pretplate isto kao i za telefon kad sam rekla da nema tu nikakve pretplate jer uvijek na racunu stoji ocitanje potrosnje za cijelu zgradu onda mi dala neki dr. broj da nazovem. Uglavnom ta druga zenska rece da sastavimo dopis i opisemo svoj problem pa ce nam HEP mozda umanjiti racune za 15 % rekoh joj da mi sigurno na to necemo pristati i nek nam izvole uvesti brojilo za potrosnju odvojeno od stanara i upitah je da kako i od koga traziti povrat love za dosadasnje placene racune koji su im placeni za NISTA. Onda je rekla nek sve to stavim na papir pa nek posaljem postom sto smo i ucinili...

Mene sad zanima inzistirati i dalje da nam vrate novce? svi smo u tim poslovnim prostorima najmanje 5 godina sto znaci da je svatko od nas dao barem 12 soma kn za nista. I sugurna sam da jos mnogim posl. prostorima tako naplacuju samo eto nitko o tome nije realnije razmisljao ...
pistacija is offline  
Odgovori s citatom