Pogledaj jedan post
Old 12.05.2011., 22:15   #13
Da, ovo s psima i vukovima.. Nisam još to čula i stvarno mi je žao takvih životinja. Naravno, nisam ni na strani križanja različitih vrsta da bi se dobili hibridi i bili "nesretni i zaposavljeni u kavezima". Za savanu se čeka stvarno dugo, i to je zadnja životinja koja bi ostala u kavezu sama. Takvim mačkama se pruža prvoklasni tretman i briga i mislim da su u ovoj priči one najsretnije. Što se tiče cijene, 1000$ nije univerzalna cijena. Već se cijene kreću po kategorijama od F6 do F1, koja je i najskuplja. Košta oko 100 000 kn malo napuhano, true...

I ovo zadnje, savannah mačke NISU ilegalne ni u jednoj državi. Nisam sigurna za F1, ali mislim da nije. One koje jesu zabranjene u nekim državama kao kućni ljubimci, onda se tu radi o servalima (od kojih i dolazi savana). A to nije ni kućna mačka, nego divlja, tako da ne čudi što je zabranjena.

"jesu uopce karakterom u stanju biti ciste kucne macke?"
Pa, ono što je stvarno šokantno i iznenađujuće (bar je meni bilo) je to da je Savannah izrazito poslušan kućni ljubimac, i dapače, poslušna je isto kao i pas. Mada je križana sa divljom vrstom, one su savršeni kućni ljubimci - možeš ih šetati na uzici bez ikakvog problema, naučiti "sjedi", igrati se "fetch" dodavanje s lopticom (?) stvarno, WOW.

Istina, rađe bi tolike pare dala za napuštene mačke ili bi njih rađe udomila ali ove mačke me stvarno fasciniraju. Ne kanim nabaviti Savannah mačku (ni da imam tolko para) samo sam pokrenula ovaj forum da se i ova pasmina malo istakne kao "special" među ostalima, da nebude Maine Coon ili Sfinkx kraj svijeta (mada i tu bi se dalo raspravljati )
MiaMjau is offline  
Odgovori s citatom