Pogledaj jedan post
Old 01.08.2013., 11:44   #221
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Koliko znam, nije još ništa ukinuto Prije cca dva mjeseca je sve bilo po starom.



Traži! Prijava na tu adresu ti je jedan od nužnih uvjeta za oslobođenje. S time da ne mora biti kopija osobne, jer ti možda nova osobna u tom trenu nije gotova, ali mora biti potvrda o promjeni adrese (i/ili prebivališta ako si promijenio/la grad). Ja sam im dala Potvrdu o promjeni adrese, nju su mi izdali na MUPu kad sam mijenjala adresu, s naznakom da je za poreznu. (Istu takvu potvrdu mi je teta na MUPu odmah napravila s naznakom za gruntovnicu i još jednu za mene, ako bi mi kasnije trebala.)

Na MUP sam išla odmah dan nakon potpisa ugovora i tabularne, a par dana kasnije odmah na poreznu, jer njima trebaš predati papire najkasnije 30 dana od potpisa ugovora. Osobna rijetko kad bude gotova u tom roku, barem u Zg.
U procesu smo pregovora za stan i sad me sve buni pa da provjerim. Znaci, za oslobodjenje poreza za 1. nekretninu moram biti prijavljena na tu nekretninu? Znaci, postupak je: kupim stan, odem na zemljisnik da me uknjize? Odem na policiju zbog promjene boravista i s tom potvrdom da sam podnijela zahtjev za promjenom boravista odem traziti oslobodjenje od poreza na 1.nekretninu? Dajte pojasnite pliiz, totalno sam izgubljena
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom