Pogledaj jedan post
Old 29.12.2006., 15:15   #19
Quote:
artemide kaže:
Ja bih se nadovezala na temu. Pretprošlo smo ljeto uselili u novi stan da bi se uskoro naša idilična priča pretvorila u noćnu moru koja traje do danas.Iznad naše spavaće sobe nalazi se terasa i čim su krenule kiše, o snijegu da ne pričam počele su se pojavljivati točkice koje su se enormnom brzinom širile .. A kulminiralo je time da je sa cijelog jednog mokrog kuta u sobi počelo i kapati. Kad je malo zatoplilo kriza je prošla, gljivice smo očoistili domestosom, a u dva navrata je i izvođač radova sanirao sve to , posljednji put ljetos . U 10. mjesecu - evo ih opet - još žešće. Pričalo se o knaufu i izolaciji (sjeverna strana zgrade), pa prevelika vlaga u stanu , pa natezanja i muljanja...Da bi nakon što su nam jučer opet ponovili 'make up' na zidovim (koliko će ovaj put 'držati'? mjesec? dva?) skromno priznali da je možda ipak stvar u izolaciji terase i da će na proljeće dizati popločenje i konačno nešto konkretno poduzeti. Nakon ovakvog iscrpnog uvoda dolazim do pitanja: Da li netko ima sličnih iskustava sa kakvim happy endom ? Ili bi netko kome je to struka mogao odrediti dijagnozu i prepisati lijek? Iskreno, nakon gomile loših iskustava sa raznim 'majstorima' ispada da bi se detaljno trebala upoznati s njihovim poslom i pomno ih nadgledati.. čak im možda i objasniti što bi trebali raditi jer u našoj priči tako ispada - niti ono sami ne znaju što je , a kamoli kako da to riješe.. (čast iznimkama). Je li moguće da se dio radova izvodio kada se to nije smjelo pa su se zidovi 'natopili' ili što već ? Ili je loša izolacija zgrade (ne samo terase)? O čemu se radi? Bi li bilo pametno pozvati građevinskog tehničara koji će utvrditi o čemu se doista radi i kako to jednom zauvijek riješiti, jer oslanjati se na to da će naš 'graditelj' to sam riješiti čini mi se sve upitnije (svejedno - zbog novaca ili neznanja).
Dao bih ovdje savjet - bitno je u periodu jamstva ( obično 2 godine ) izvođaču radova ( ili nekome tko je naveden u kupoprodajnom ugovoru da mora otklanjati sve nedostatke ) pismeno podnijeti reklamaciju/zahtjev za otklanjanjem nedostataka! To bi značilo napisati dopis u ( barem ) dva primjerka, odnijeti ga izvođaču i tamo ga uruđbirati i pritom tražiti da na jedan primjerak koji ostaje vlasniku stana stave svoj pečat i datum primitka dopisa.
S tim dopisom vlasnik će se osigurati ako u međuvremenu stan izađe iz perioda jamstva. Naime, izvođač je dužan otkloniti sve nedostatke prijavljene u jamstvenom roku. Isto tako, ako nije kvalitetno napravljen posao vlasnik ima pravo i na reklamaciju radova ( tu ne znam kak' dugo se može naganjat "produljeno jamstvo na te radove" ).
Naravno, ovisno s kim vlasnik ima posla ovisit će hoće li se to riješiti na lijep način ili će se morati ići putem suda ostvarivati svoja prava iz ugovora.
Milan Banditić is offline  
Odgovori s citatom