Pogledaj jedan post
Old 01.10.2017., 15:02   #101
Otišli na kraju do Sopota, onom makadamskom cestom Summerinom čini mi se.

Put je dobar za ovo vrijeme, nije nešto atraktivan, ali sam slap je baš užitak i ako je malo vode trenutačno.

Počelo se gužvati po stazama pa smo odustali od jedinice do Risnjaka na kraju, ali fina šetnjica ispade na kraju.

Svakako ćemo na četvorku od streljane jednom, skužila sam spoj s makadamskom cestom i mislim da bi se mogla lijepa ruta napraviti do samog vrha, poput cjelodnevnog izleta.

Jedina nejasnoća na samom putu nalazi se na mejstu gdje odozdo stoji markacija za četvorku, a prema gore je račvanje na tri puta, srednji je za slap, taman pokraj table s opisom bukve, čini se da je na tome mjestu uvijek blatna graba pa smo je i mi prošli.

Djeci užitak, mrvicu puta maleni nošen uzbrdo na povratku (da, uzbirdo je povratak, do slapa nizbrdica).

Svakako preporučujem šetnju, ako i nema vode, a sad bi je moglo biti jer kreće sezona kiša, drveni most je genijalan.

Na tričetvrt puta (osobna procjena) nalazi se odmorište s drvenim klupama, pomalo neuredno, ali prvi putu životu vidje muharu u prirodnom okruženju, djeca su bila oduševljena. Uz njih, hrpetina gljiva putem, jele se kupine i da, kestenje je još na drveću. Negdje na prvoj trećini ima prirodni izvor.

Usput, zna netko za neki dobar tečaj gljivarenja?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom