Pogledaj jedan post
Old 21.03.2017., 12:40   #1174
Ako je prošlo dosta vremena od kako si nosio naočale moguće je da se trebaš naviknuti.

Ja sam 15 godina nosila samo leće i zatim sam se odlučila prebaciti na naočale. Čim sam ih stavila identicni problemi: zakrivljenost, vrtoglavica i mučnina. Uhvatila me panika pa sam zvala okulista i rekao mi je da dođem. Još jednom je sve provjerio i rekao da su naočale dobre samo da je potrebno priviknuti se zbog prelaska sa leća na naočale i dodanog cilindra kojeg na lećama nisam imala. Preporučio mi je da ispočetka nosim naočale na kratke periode i da prilagodba kod nekih može trajati i nekoliko tjedna. Već nakon par dana sam se navikla na krivulje, a mislim da je i prošlo nekih dva tjedna dok nije nestalo u potpunosti.

Nisam jedina koja je to doživjela, kolegici se isto to desilo nakon prelaska s leća na naočale, a po nekim informacijama efekt je jači što je veća dijoptrija.

Nedavno sam bila kod oftamologa i potvrdila je da su naočale dobre.

Nisam stručna da znam što je kod tebe problem, ali sam htjela podijeliti svoje iskustvo da je ovo što ti se desilo ipak moguće. Na tvom mjestu svejedno bi otišla još jednom da ti provjere naočale.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Azurae is offline  
Odgovori s citatom