Tema: Anksioznost
Pogledaj jedan post
Old 21.08.2010., 18:20   #35836
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
što je to anksiolitik- xanax? jer piše da je xanax alprazolamum, a elicea da je escitalopramum? koja je razlika? i ljudi ima li u svemu tome kakve veze kronološka dob, meni je 25? joj moram priznati da se jako bojim tih tableta. što misliš pod tim prvih tjedan je teško?
prvih tj dana moram po pola tablete, a onda po 1? a ja čula da xanax ne izaziva ovisnost?

zanima me ima li tko da se izlječio?

Xanax je anksiolitik (ali za razliku od drugih anskiolitika koristi se i kod paničnih)-
Elicea je antidepresiv. On je po sastavu escitalopram i nešto je poznatiji kao Cipralex ili Lexapro.
Escitalopram se osim kod depresije daje i kod jače anksioznosti. Iako na anksioznost se često nadoveže i depresija (kak ne bit depersivan ako te panični sprečava da odeš u šoping, a veliš da te to veseli).

U prvih tjedan, dva uzimanja antidepresiva nekima se jednostavno pojačaju svi simptomi bolesti. Javljaju se panični, anksioznost bude jače izražena. Ja sam to nekako suzbijala sa više Normabela nego inače (ti imaš Xanax). Tu mnogi odustanu od terapije jer očekuju instant rješenje.
Moj ti je savjet dati sebi i lijeku vremena, budi strpljiva s nuspojavama koje će se eventualno javljati. Kažem eventualno jer možda i neće.
Mene je kad sam počela s terapijom neko vrijeme mučila i strašna nesanica. I nemir u nogama. No srećom je prestalo i sad spavam kao beba
Naravno da se ljudi izliječe. Ako psihoterapijom promijene obrazac po kojem funkcioniraju i ako uzimaju terapiju koju im prepiše liječnik.
Nemoj se bojati

I pitaj ako te još nešto zanima
KylieP is offline