Tema: Dekubitus
Pogledaj jedan post
Old 30.08.2007., 09:43   #17
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moja mama leži potpuno nepokretno već preko godinu dana i nema niti jednu ranicu isključivo zahvaljujući antidekubitalnom jastuku. Taj jastuk liči luft madracu (stavlja se na madrac od kreveta koji mora biti neki latofleks a ne jogi) u kojeg kompresor stalno upuhuje zrak te ga regulira da se prilagođava prema pritisku tijela i tijelo ustvari na tome lebdi, a pošto kompresor lagano zuji, i cijeli madrac lagano vibrira i tako potiče mikrocilkulaciju.Kompresor se treba staviti ispod nogu da baš ne zuji nad glavom. Madrac se može nabaviti u Hospitaliji i gospođa koja ga je kupila (mi smo ga posudili) mi je rekla da košta cca 3000 kn.
Evo još jedan link sa proizvodom i slikom http://www.servisinternet.hr/comsped...ni_program.htm
Kod dekubitalnih rana je odličan flaster granuloflex, koji je kao prozirna koža i stopi se sa ranom te otpušta i antiseptik. Mijenja ga se svakih 5-6 dana. Rane je isto dobro mazati Dermazinom tj. svim mastima koje u sebi imaju ione srebra jer ubrzavaju zaraštanje. Moram li vam napominjati kako je jako bitno okretati ga na bok što češće bar dok rane ne zarastu. Moja mama čak ne može zbog loše cirkulacije u ruci puno ležati na boku, ali evo, ovaj madrac je pravi blagoslov.

p.s. provjerite svakako jer mislim da možda ima pravo na taj madrac na doznaku
Ivanica Hvala! Brat mi ima roho antidekubitalni madrac, glasi kao jedan od boljih. Ima i roho za kolica, no nazalost ovaj dekubitus se manifestirao gotovo iz nicega. Od dvije male ranice pola centimetra do 4 cm zabrinjavajuce. Maksimalno izbjegavamo pritisak na taj dio straznjice.
Pokusat cu posuditi tu zepterovu bioptron lampu.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom