Pogledaj jedan post
Old 13.12.2016., 10:14   #59
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
sve je krenulo nizbrdo zbog roditelja, da.
To je samo prvoloptaški pogled na situaciju. Mislim da nije tolika krivnja ni na roditeljima kao pojedincima već doslovno u nizu faktora koji su posljedica promjene društva u posljednjih pedesetak godina.

- Roditelji rintaju radi egzistencije i nemaju vremena za obitelj
- Dramatično propadanje obiteljskih zajednica
- Sve je manje djece, teško se oforme "čopori" za igranje i socijalnu interakciju
- Televizija, računalo i mobiteli u prevelikoj mjeri zamjenjuju igru
- Ritam života se od malih nogu ubrzao toliko da se konzumiraju samo sažeti sadržaji i to plitko
- Posljedično, sve se manje čita, promišlja, dokoličari
- Od malih nogu se djecu uči kako da cilj ostvare što direktnijom linijom. Ako tražiš informaciju odeš na Google, odmah nađeš tekst i onda ni taj tekst ne pročitaš već tražiš ključni pojam kako bi pročitao upravo tu rečenicu, eventualno dvije.
- Kompetitivnost je fetiš modernog zapada, pop kultura stalno forsira maksimu ili najbolje ili ništa.

Ima još tu puno točaka. Život se promijenio, ljudi su se promijenili, kultura i tehnologija se mijenja. Rezultat tih promjena su generacije u kojima mnogi mogu konzumirati puno sadržaja paralelno ali bez koncentracije i ulaženja u dubinu, pretjerano se oslanja na tehnologiju, znanje/duhovnost su isključivo alati i sami po sebi nemaju vrijednost. Ne znam kuda to dugoročno vodi, ali intuitivno mi ne izgleda baš dobro.
mestar is offline  
Odgovori s citatom