Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 20:30   #2
Ponedjeljak 15.10.07
Na zapadu ništa novo....osim da sam umjesto u 3 krenuo u 4.
Dođem na plac ranije već u 22h, žena je u Zadru, pa rekoh idem u firmu da ne zakasnim, pa ću tamo odremat...
Tamo već nekoliko nas starih "zečeva"....pa udarili malo čakulu....odem do moje "Meri", pa nanovo u "kupaonicu", u subotu sam je samo lagano oplahnul,
posle praone odmah iza ugla na kompresor ( baždareni) provjera tlaka u gumumama....sve u najboljem redu, naprijed 9,0 straga 8,5....počasni krug po dvorištu, tražim gdje je šlepa....našaooooooooo...vadim papire iz kištre sa gurtnama....uf ovo moram pogedat kako je osigurao kolega koji je doveo iz Maastrichta...24,5 tone čeličnih limova...10m dugi....2 široki.....

Otvaram vrata zadnja.....bem li ga....natrpao 32 Euro palete .....nema kaj Rudi, penji se ....baterija u ruci....fotić u džepu.....( slike ću kad se vratim postaviti) kao što sam i mislio.....papak je 24,5 tone limova u 8 paketa osigurao sa samo 6 gurtni!!!!!!!!!!! do čeone stranice ima sigurno 3- 3,5 metra....( nemože kran od krova bliže) a prema naprijed je tih istih 24,5 tone osiguro sa samo pazi sad , jednom ( 1) GURTNOM od pomicanja prema naprijed....da je barem stavio onda jednu paletu ispred, ovako je s jednom gurtnom ko da ništa nije stavio.....

Vidim ja da je meni suđeno zajebavat se s tuđim poslom....otvara Rudi zavjesu, prebacuje još 6 gurtni ( imao je dovoljno u kištri pitam se zašto nije upotrijebio?) odžniram onu njegovu jednu čeonu gurtnu, postavljam paletu okomito ispred i žniram sa 4 gurtne...naravno da sam snimio kako je prije bilo....to sam danas pokazao GLAVNOM I ODGOVRNOM! Tak sad sam se baš dobro oznojio....sama vožnja ništa posebno....čista rutina, znam put napamet...pred Hamburgom gužvanjtus......opsala ....Rudi vidi kraj kolone....izlaz je tu kod prve table 300m ....vućem motornu na 2 stupanj...

Žmigavac i pičim ko strijela desno dolje na semafor....opet desno ....nakon 1,5 km lijevo i evo me opet na autocesti....kolona iza mene
Imam CMR ali taj CMR mušterija nesmije vidit ...( da nebi direktno onda naručivali od Maastrichta i tako pobjegla marža mojem naručiocu prevoza) ....moram čekat da se "uredski štakori " pojave na poslu....8h je ....iza mene već 4 sata vožnje .....odmorište, pumpa Harbuger Berge....ajmo Meri idemo malo noge protegnut.....uzimam broj faxa na pumpi....zovem firmu....Lepa Brena se javlja....dajem broj...čekam 1sat.....2 sat ....nakon 2,5 sata šalju mi faxom novi CMR....idem dalje .....kroz tunel ispod rijeke Elbe...( hrv. LABA) ....gmižemo samo 6 banki na sat....dolazim kod mušterije ....kaže ovo ne ide tu .....drugi lager....15 km u pravcu Berlina....aj dobro nije bed....

Tamo gužva...čekam....znam kako se brzo dolazi na red u Njemačkoj....samo upali TV i gledaj...kad šljakeri vide da ti je dobro u kabini popizde što ti gledaš tv a oni rintače....pa te odmah uzmu na red ......ko zna njemu 2!

Ulazim u halu , otvorim krov sve spremno kad oni imaju ručak pauzu.....pa smjena ....em ti bigulicu.....stojim skoro 3 sata ...nakon 4 gotovo istovaren....zovem firmu.....javi se neki novi ....pitam a gdje mi je "ribica"? ....kaže bolesna ....neće doći.....rekoh kaj joj je već pozlilo od mene?

Smijeh s druge strane....idi za Reinbek....selo 15 km daleko .....dođem tamo .....ono ko u DDR! 4 viljuškarista stoje i vrte palčeve.....
Izaberem jednog....kužim ga po faci da je sa Balkana......Mir dita šok! Ovaj pada skoro u nesvjest.....ti Sqiptare? ma jok, ja sam Hrvat....e dobro je zemo viće on...da nisi ......( cenzurirao autor)
Odmah kaže okreni tamo pa uza zid otvori stranu .....njema probljema.....ne mora kaže i runge ....sve on utovario 32 palete Pfanner ledni čaj.....u tetrapaku....ej zemo ima li što za vozača ? Njema ....
Napravio on i papire dok sam zatvaro ceradu donese meni u kamion .....usluga na vrhuncu!

Ajmo Rudi gledaj da uhvatiš maglu ....trebam za Detmold, termin ujutro 6:30 .....ma imao sam dovoljno vremena da to obavim još danas, ali baš pred Hannoverom ....gledam ....u 17h mi je točno 13 sati dnevne smjene.....radio javlja ....Bad Nenndorf 3km čep.....ako ni kažu 3km dok ja budem tamo bit će 6km čep.....Rasthof Allertau....dosta za danas, u minutu na 13 sati smjene ja u šturcu....odmah do mene ulazi poljak.....ajmo na pivu na šank....idemo ....pojeo kantu juhe ( izvrsna) za 6,50€ .....piva krigla 3€.....drmnuli svaki po 3 pive...ajmo na leđnu peraju....sat navio na 3:45 u 4 pokret.....vraga...u 4:20 krenuo ....

Utorak 16.10.07

Nema gužve, letim kroz Hannover, Garbsen na A2 tu sad počinju usponi .....meri vuče ko luda, u 7oj na 1400 okretaja ide gore ko koza sa 7 banki!....osma.....8 banki .....vidim ide opet uspon...znam ga .....uzimam zalet....bacam u 7u.....diže se na 1600 okretaja....još 200 pa su svih 410 konja u igri!

na pola brda vidim ide papak u preticanje .....ja sa 8 padam na 7 banki .....i tako meri se vere dalje ni makac ispod 7 banki .....papak u visini moje kabine....megaspace......čujem mjenja brzinu......odmah opada za 1,5 m........stavrno je papak....opet mjenja....još opada sad ( papak je 2 puta mjenjal po pola brzine dolje) do pola šlepe .....hebi se megaspace.....sad si izgubio na inerciji ......vidim ga ide iza mene natrag desno .....raste razmak...meri piči dalje .....i tako skoro do Bielefelda .....izlazim van pa za Detmold....odjednom počinje "light show" ....

BS....kočione osobine promjenjene......odmah se pali iza toga ABS ....za kamion .......CRVENO...EAB ( elektronika kočnica na šlepi) .....stajem, gledam, ne vidim ništa .....sigurno je kabel.....istovarim....javljam se u firmu .....

8:20h .....javlja mi se poznat muški glas ....Schroetter ovdje čujem ga .....pravim se blesav....pitam ga jel ti kaj onaj "šu...k" od Kristijana u rodu ?
Šok.....ja sam Krisitijan .....bem ti .....zbog njega sam mijenjao podružnicu firme.....zbog mene su mu lagano dali do znanja da je bolje da napusti firmu ...nije valjda da su ga opet zaposlili? JESU.....prepoznao sam ga i po disponiranju .....kažem moram u radionu ( imam kabel rezervni ali mi se baš išlo zajefrkavat ) do radione imam 50 km ( iskrcaj bio "igra na domaćem terenu). u tih tri četvrt sata 2 puta je mijenjao odluku i zvao .....znao sam ....bit će KRVIIIIIIII

Ajde u radioni promjenili kablove, usput promjenili i cijelu zadnju lampu...( stalno pregarala žarulja ) idem U Gutersloh zamjeniti praznu za punu šlepu...i da dođem na plac.....hm....zamjenio ....krenuo i na 4,5 sata ..........pauza 45 minuta.....nema majci ....dođem na plac otkačim šlepu ( netko će drugi za Bergamo) .....idem u disoziciju ....hm ..klipan smršavio.....iz još 2 firme su ga izbacili ......u jednoj je prvo disponirao vanredni prevoz teškog tereta....pa ga bacili da vozi.....nama trebaju disponenti..... ali baš njega ( koji i on obraz ima? da su meni jednom rekli da je bolje da odem i da je zbog mene bila pobuna vozača kako je zbog njega ja se u toj firmi ni mrtav nebi više pojavio ali to sve govori o tome kako je na zapadu.....tko nema kičme i karaktera uspijeva!)

Dolazi daje mi ruku.....smije se ....aj nema veze ....odmah mu pred šef disponentom i ostalim uredskim štakorima na sav glas dajem do znanja da bude li me disponirao kako je to prije 3 godine radio da ćemo se jako jako zakrviti! ( tada je moja supruga došla u firmu i rekla mu ako se meni nešto desi da će ga upucat) pa sam mu prenio i lijepe pozdrave od moje najbolje supruge na svijetu!
Kaže odi u naš pretovarni centar ....ukrcaj još 3 palete za Wien.....znao sam opet ćemo 3 palete tu , 3 palete tamo , pa onda na turu !
Da kaže i to za Španjolsku .....rekoh .....stari malo morgen.....muk....štakori ne vjeruju....gledaju kaj bu sad .....
Kako ne može....rekoh zato jer ne može.....prošli vikend nije bio 45 sati ....ovaj mora!
od 31 sata rekoh za ovaj tjedan, već imam do sad jučer 8 i danas već 5,5 ....pa si ti misli....

Gleda me razgoračenih očiju ....pa budemo na papir.....S TOBOM? pitam ja njega ....nikad više ...zaboravi .....pa ne mogu te pustit da već u četvrtak imaš vikend......mrmlja on....to, dragi moj Kristijan nije moj problem već tvoj! Zakon je zakon.....a ti si misli .... i da znaš ....ja delam dnveni odmor od 11 sati .....9 može ko menstrucija samo jednom do dva puta mjesečno!

S druge strane mu viće Michael.....ne zaje... se s Rudijem.....Lepa Brena gleda njega... pa u mene i namigne mi .....u stilu al ga preskačeš ko klinci kad se igraju trule kobile!

Rekoh mu....do Madrida imam čiste vožnje 27 sati....( obavim ja to za 22 ili 23 sata ali 27 je standard) ....a ja ti imam na raspolaganju samo još 16 sati i onda je do ponedjeljka leđna peraja!

Prebacije on turu ...kaže dobro onda za Italiju....Modena, Bologna, i još neko neznam sad napamet.....rekoh ok, dolje idem a nazad tek u ponedjeljak! Daj mi VIA kartu ......da on meni Via Kartu.....odem u kamion ...vidim 6 sati sam vozio ....približava se 17 sati ....kraj smjene za danas ....zovem ga iz kamiona.....stari ja sam fajrunt.... idem doma, spavat i krećem u 2 ....može? Počinje nešto fitiljit.....rekoh ako može ok , ako ne rekoh za 1 sat nisam ni do Kassela....pa si ti misli...... i tako sam vanredno uspio doma ...usput kupio spizzu u Aldi.....

Zanima me kako će se pokazat dalje.....mislim da ću opet imat okršaje s njime....samo ovaj puta ću ga lakše spucat.....prije 3 godine je imao "zaleđinu" pa je ipak morao ići ....sad ćemo vidit....ako bude korektan bit ću i ja korektan....( Gazda je prije mjesec okupio sve disponente i svima očitao debelu bukvicu, kažu u firmi drugi vozači da ga se na dvorište čulo kako je vikao.....zbog toga jer su neki tjerali nove da voze na potvrdu! Ako bu probal opet ima loše karte u igri)
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom