Pogledaj jedan post
Old 28.08.2009., 23:14   #17
Quote:
Killer00 kaže: Pogledaj post
daj mi samo objasni kaj ti znači "vrući ler gas"?

uvijek, ali uvijek dok je auto mrzli pali od prve bez verglanja. imam doma takvi slučaj, pa sam ga naravno i probal riješiti i uvijek je odgovor isti, da su oštećeni od ultrazvučnog čišćenja. I TU NEMA POPRAVKA I TOČKA.
novi su malo preskupi da bi ih mjenjal!

zamolil bi primarijusa da pogleda ovaj post i da svoje mišljenje!!!
Ler gas je stanje motora dok je papučica gasa otpuštena...

No,pored njega postoji jedan sklop koji se zove Idle Control Unit koji ima ventilić koji bajpasira gas leptir i tako upravlja brojem okrataja motora (dotokom zraka) kod različitih opterećenja motora god ke gas otpušten (ko npr uključena klima, motanje volana i opterećenje servo pumpe)
Da ti okretaji nebi pali na 200 kod paljenja klime i slično...
pa tako i povećanje dovoda zraka kod hladnog motora, popraćeno sa više ubrizganog benzina, što bi se nekoć zvalo "čok"...

E sad, ono što se dešava je da SVAKI puta kada pališ auto, čim daš kontakt, kompjutor OTVORI taj ventil kad je motor hladan, no kad je motor VRUĆ ISTO TAKO bude otvoren, (glumi pritisnut gas) da prilikom prvih par explozija u cilinrdima motor dobije "šus" te se razvrti, nešto slično ko da kod paljenja daješ gas i pustiš ga čim motor upali... To inače jako poboljšava paljenje... Zato ti turaža i skoči na tren iznad 1000 okretaja pa padne na 700/800... kod paljenja kad ventil zatvori...

Dakle, to je vrući ler gas...

Pa ako prilikom paljenja na vruće (kada sad znamo da je ICV otvoren i da injektori ubrizgavaju VIŠE goriva nego kad motor upali i radi na leru) tebi neće upalit zbog kako trvdiš proširenih injektora, jer kao, daju više goriva, onda bi motor bio još osjetljiviji kad bi radio na 700/800 okretaja, problemi u radu bi bili još osjetljiviji...

A ako su injektori u općenitom stanju loši, onda bi te to zeje***lo UVIJEK, i na eko testu, i na potrošnji i na dimljenju!!!

No, što je MOGUĆI uzrok:

Taj ventilic ICV se vremenom prlja i počinje štekati i ne otvori se kod toplog starta i to je ko kad (ako znaš o čemu pričam) pališ vrućeg fregazeraša BEZ gasa!!!!!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom