Pogledaj jedan post
Old 12.01.2013., 09:43   #624
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Ne namećite im u toj dobi svoja pravila, ustvari ne radite to uopće. Njegujte njihovu prirodnost i slušajte ih. Sve vam bebe kažu.
ovo je super receno
mogla bih potpisat cijeli post (i postove nakon ovog)


Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
Usput, vezane za sve gore navedene postove, zar vam nije čudno kako se jedino naša vrsta bori sa uspavljivanjem svoje mladunčadi?
mi smo jedina vrsta koja cita knjige.
nazalost, knjiga je puno, a vremena malo i ima jako puno kontradiktornih savjeta....nije lako izabrat

i mi smo jedina vrsta koja se trudi bebu sto prije osamostaliti (dakle, spavaj sam u kreveticu, sam se uspavaj kad se probudis-iz bilo kojeg razloga), a onda kada dijete dodje u dob da se pocinje osamostavljivati (sa cca 2 godien) i vice "sam cu skinuti cipele", "mogu sam jesti", onda to radimo umjesto njih (jer nisu dovoljno brzi, ne znaju sami, zaprljat ce...)....i kad dodju u dob da se moraju osamostaliti (otici iz roditeljskog gnjezda, smai zaradjivat), onda ih svim silama (najcesce financijskim) drzimo doma...do 35


Quote:
moses kaže: Pogledaj post
pobrinuti se da dijete dovoljno spava, bebu što ranije navikavati na spavanje u vlastitom kinderbetu, pomalo mu usvajati razlikovanje dana i noći, ne učiti ih da spavaju prikvačeni na sisu već ih utješiti mirisom, maženjem, blizinom itd itd.
djeca sama uocavaju razlike dan/noc ako im mi dopustimo. to ih ne treba uciti. Oni vide kad je mrak, a kad dan, ne treba zamracivat po danu niti drzati svjetlo upaljeno po noci (ovu gresku radi masa roditelja jer njima treba svjetlo:jer treba bebu nahraniti, jer moraju zapisati u kolko se probudila, u kolko je jela....)

zasto ih treba sto ranije navikavat da spavaju sami u kreveticu? dakle, mama i tata mogu spavat jedan kraj drugog, a ja moram sam? nije li to neprirodno?
meni je zapravo tuzno guranje raznih plisanih tjesilica, medeka, krpica, kraj dve zive osobe sa svojim mirisom, otkucajima srca, zive osobe

lako je reci da bebu treba umiriti blizinom i mirisnom, i moj muz je to mogao, ja sam dala sisu...jer je ona naprosto imala potrebu, cim bih ju ja primila na grudi sisati....i nije to dugo trajalo, ntii se "navikla"

uz to, bebe su u oralnoj fazi, imaju potrebu za sisanjem i sasvim je normalno da se umiruju sisanjem. ako nema sise, onda to rade dudom, palcem, krpicom, kojecim....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom