Tema: Nužni dio
Pogledaj jedan post
Old 10.08.2013., 11:50   #76
Quote:
missym kaže: Pogledaj post
OK hvala za brzi odgovor! Ali kako ce se odredivati vrijednost stana kakav je bio kad sam ga prije 3 godine dobila putem darovanja ( a bio je u jako losem stanju) ? Toliko sam toga morala sredivati i obnoviti... Da li bi se procijenila sadasnja vrijednost i onda umanjila za novac koji sam potrosila na obnovu ili kako? To mi nije jasno..
kao sto rekoh, vrijednost stana se gleda prema vrijednosti koju ce stan imati u vrijeme majcine smrti, ali se nece gledati vrijednost obnovljenog stana, nego vrijednost koju bi na dan majcine smrti imao onakav stan kakvog si ti primila na dar (neobnovljen).
Quote:
I vidim spomenuli ste troskove pokopa, znaci umanjiti ce se i za tu vrijednost jer cu ja snositi sve troskove?
pokop se placa iz ostavinske mase; ostavina se umanjuje za te troskove pa se onda nasljedjuje.
Quote:
Kako je to grozno da brat ima pravo na taj nuzni dio stana a nema veze sa svim time i nije se uopce brinuo o mami, zna da se razboljela, ne dolazi u posjet u Dom za starije ( iako sam doznala da zna gdje je), mamu sam 10 godina financirala, pomagala, placam dio za smjestaj u Dom, za sve ljekove, za terapije ... zakoni su nam totalni mess!
zakoni nisu totalni mess, zapravo je ZN jako dobar zakon (ako izuzmemo apurde sto se tice oblika oporuke).
brat moze biti progleasen nedostojnim za nasljedjivanje (cl. 85), ali to treba onda dokazati. ako to dokazes, brat ostaje i bez nuznog dijela.

APEL ZA UBUDUCE: napisite sve okolnosti za koje mislite da bi mogle biti relevantne, nemojte sve pretvarat u chat u kojem se u jednom postu doznaje da se brat majci ne javlja, u drugom da zena vara muza itd.
Bryan K is offline  
Odgovori s citatom