Tema: Mononukleoza
Pogledaj jedan post
Old 10.10.2015., 15:24   #84
Quote:
Talon kaže: Pogledaj post
Djetetu su mi nateknuli limfni čvorovi. Ultrazvuk je pokazao da su i lijeva i desna strana natečeni. No na oko samo jedna strana izgleda natečeno. Dosad je smo imali samo jednom temperaturu do 38. Dobrog je raspoloženja. Malo nas boli grlo i krajnici su natekli.

Ja sam mislio da je to mums/zaušnjaci ili sl. Kad doktori sumnjaju na mononukleozu. E sad-vadili smo krv i jetreni enzimi su ok.

Što to znači? Čitam po internetu i svi spominju hodgkinov limfom.

Koja je razlika? Rekli su nam da dodjemo za tjedan dana kada ćemo ponoviti pretrage za mononukleozu (jer zasada neznaju i tapkaju u mraku i misle da je mononukleoza)

Mislim što ako je nešto gore? A ovi sumnjaju na mononukleozu.

Oni misle da je mononukleoza mada nalazi to ne govore.

Nego kažu: "ajd vi dođite za tjedan pa ćemo vidjeti jel je ili nije"

Pa što je sa drugim bolestima?
Hodgkinov limfom sigurno nije nešto na što treba prvo posumnjati kad se radi o ovdje opisanim tegobama

Prvo na što treba posumnjati je nekakva virozica koja je tipična za ovo doba godine.

Nalaze jetrenih proba i KKS/DKS (za početak je to sasvim dovoljno) ima smisla ponoviti, kako bi se vidjelo postoji li dinamika (npr. porast jetrenih proba može upućivati na mononukleozu).

Dakle, za sada treba smatrati kako se radi o nekakvoj uobičajenoj prehladi/virozi koja ne bi trebala napraviti nekakav ozbiljniji problem
body halleck is offline  
Odgovori s citatom