Pogledaj jedan post
Old 28.09.2017., 23:59   #43
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Broje se. San je izmijenjeno stanje slično šamanskom transu, a u (lucidnim) snovima možeš obaviti jako puno posla. Znači, prvi korak bi ti bio induciranje lucidnih snova ili šamanskog transa. Ovo drugo ti je najbolje uz snimke bubnjeva plus vođena meditacija. To nije izvorno nordijska tehnika, oni su se služili određenim napjevima i 'meditacijom' u šumi, ali je najjednostavnije za početnika.

Što se tiče furanja na određenu tradiciju (u ovom slučaju nordijske bogove i cijelu tu kozmologiju) mislim da su ti tu dosta bitna krvna zrnca. Odnosno, ako imaš Germana među precima moglo bi ti dobro leći, a ako nemaš deri po nečem drugom.

I još jedno pitanje - te lokacije koje spominješ... postoje li one na Zemlji ili ti više djeluju kao dio nekog alternativnog svijeta?
Nije baš da mogu derat po nečem drugom, ovo je nešto što osjećam cijeli svoj život, samo što sam tek unazad deset godina otkrio o čemu se točno radi. Ne znam imam li germanskih predaka i iskreno nije mi to toliko bitno.

Mjesta koja sam vidio izgledaju dosta zemaljski ali ja ih nikad nisam vidio. Mjesta na koja mislim često su mi se pokazivala u snovima i to su uvijek bili lucidni snovi. Kad sam pokušavao putovati "namjerno" tj. dok nisam u snu, nisam vidio nikakva mjesta nego lica (od kojih sam za jedno sto posto siguran da znam kome pripada), s time da ženska lica nikad nisam vidio cijela nego samo oči. Osim lica, vidio bi nešto nalik korjenju koje svjetli u mraku i to je to.

Zato bi htio dublje ući u to jer znam da vjerojatno mogu. Dok sam putovao puštao sam si tiho Wardrunu.
Withur is offline  
Odgovori s citatom