Pogledaj jedan post
Old 23.08.2008., 15:24   #68
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Ne znam sto kaze zakon ali u mojoj zgradi je tip iz prizemlja htio otvoriti svoj stan na ulicu. Pretpostavljam da od stana napravi kafic iako nam je prodavao neke druge price. I trazio je suglasnost svih stanara, koji mu to nisu dozvolili. Ne vjerujem da bi trazio suglasnot da nije morao? I to je jako upirao na tome. O tome mozes pitati pricuvatelje zgrade, kao sto je GSKG tj njihovu pravnu sluzbu.

Takodjer mislim da u slucaju "malog covjeka" inspekcija izlazi na teren odmah.
Nije uopće u pitanju da li je zakonom dopušteno ili nije , te da li je potrebna suglasnost ili nije, u pitanju je statika ...odnosno tvrdnja vezana za statiku koja je po meni smiješna.
Inače, ljudi rade svašta i negdje se suvlasnici ne bune a negdje bine, negdje ih se pita negdje ne pita...
Gdje god čovjek ima prozor rezanjem ne može narušiti statiku ako otvara vrata a teoretski se to ni stanara ne bi trebalo ticati.
Nisam 100% sigurna što zakon kaže na tu temu a i građevinska inspekcija, pa se u taj dio priče neću miješati dok ne provjerim.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom