Pogledaj jedan post
Old 06.03.2014., 16:40   #73
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Znači ugovor je sklopljen na 7 godina, 2006. do 2013. (treba vidjeti i u kojem mjesecu). Tu bi se čini imao nekog prostora, jer ako je ostalo 30-tak rata, a po navedenom vremenu ugovor je istekao, banka je trebala napraviti raskid ugovora, u principu svi imaju u ugovornim odredbama da će raskinuti ugovor po neplaćanju uzastopno dvije rate.

I sad, o tome je sudužnik morao biti obavješten, pretpostavljam da nije, jer ukoliko nije, tada je i vjerovnik (banka) kriva za povećanje duga (kamata). To svakako treba istaknuti banci.

edit:

Dakle, važno je za doznati, kada je zadnja rata plaćena, radi mogućeg prigovora zastare. Te u svezi zastare još jedno pitanje: je li se otplaćivalo u anuitetima (zastara 3 godine) ili ratama/mjesečno namirenje glavnice i kamata (zastara 5 godina)?
U ugovoru stiji da se placa u 84 mjesecnih anutiteta.
Malo mi je tesko s korisnikom kredita provjeriti kad je placena zadnja rata, ali iz meni dostupne dokumentacije znam da nije placano od listopada 2013, koliko jos prije toga ne znam.
Ugovor je sklopljen u veljaci 2006 godine, dakle vremenski je istekao tocno 12 mjeseci.

Zadnje uređivanje xman11 : 06.03.2014. at 16:53.
xman11 is offline  
Odgovori s citatom