Pogledaj jedan post
Old 06.11.2014., 22:11   #68
Quote:
otporzivot kaže: Pogledaj post
Spominje se ovdje da M-84 ima najveću manu-loše riješenje automatskog punjača i da se to nemože popraviti. Da li je to DD pokušao na M-95 popraviti? Sumnjam da se to ne može popraviti kao što se može popraviti i to da top ispaljuje moderne granate. Koja je svrha npr. Slovencima njihove obnova T-55 ako se ovdje crni nešto što je bolje od njega a to je M-84? Ja sam čovjek iz proizvodnja i znam da ne postoji nesto sto se ne moze napraviti, samo je upitno koliko tko želi u nesto uložiti. Mislim da dosta ljudi ne shvaća da mi imamo temelj za prozivodnju tenkova, a to sve manje i manje država danas ima.
Kad npr pogledate nekakve Kineske prozivode i to vojne i dan danas neki od njih izgledaju malo smiješni jer oni donedavno nisu imali bazu za prozivodnju dok nisu počeli kopirati sve živo i neživo. Nitko ne tvrdi da Leopard nje odličan tenk ali mislim da mi sa manje love možemo isti tako imati jako dobar tenk.
1.Cijena slovenske modernizacije T 55?
Što se odnosno koji se tenk mogao kupiti za te novce i zašto ga nisu kupili nego su radili to što jesu?

Odgovor u kratko-htjeli su LEO, nisu ga mogli dobiti i sad imaju to što imaju...
2.Mane?
Ostao je isti motor koji je sad debelo preslab, grije se i trpi...
Ni raspored težine više nije po PS-u, trpe i druge komponente....
Da je modernizacija tenka samo nabacivanje ERA i elektronike te eventualno drugog topa, svi bi to radili...

3.Top 105 mm sa Slovenskih T 55 je ubojiti po pitanju probijanja oklopa od bilo kojeg T72 ili M84 u bivšoj Jugi i mrvicu šire. Ali i to dolazi uz cijenu, no činjenica je da je bolji.
Postoji razlog..... Dat ču ti hint, streljivo , pogotovo podkalibarno koje se koristi na T72/M84 je ostalo daleko u 70-tim godinama prošlog stoljeća po probojnosti...
Ako želiš koristiti modernije onda treba mjenjati neke stvari koje su skupe i potežu za sobom druge stvari pa to na kraju košta kao pravi tenk-a i dalje to nije....

Dakle, HR nije pod embargom, možemo kupiti za ne velike novce solidnu rabljenu zapadnu tehniku i to je smjer u kojem treba krenuti...
Ako je LEO dobar za Njemce, Nizozemce ,Dance,Švede ,Poljake i još hrpu drugih, bio bi dobar i Hrvatima...

A novce koji bi se utukli u M84 preusmjeriti u opremanje Patrija i prije svega nabavu novog BVP-a na gusjenicama da se izbaci M80.
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom