Pogledaj jedan post
Old 19.06.2017., 12:23   #1
Question Što s negativnim i bolesnim roditeljima?

Dragi svi, dosla sam ovdje u nadi za nekom neutralnijom perspektivom koja bi mi mogla pomoci u situaciji u kojoj sam dosta ocajna.
Situacija ide tako da su moji roditelji u svom odgoju prema meni imali nekih dobrih stvari i velikih propusta, ali ne zelim gledati na proslost jer imam previse posla sa sadasnjoscu. Oni su 40 godina u dosta disfunkcionalnom braku (razlike u karakteru i opce nerazumijevanje te stoga puno konflikata) u kojem su pred 30
godina dobili mene. Ja sam se na faksu preselila u drugi grad te tamo osnovala svoj zivot. Prije 2 godine situacija je postala nepodnosljiva jer je moja mama dobila dijagnozu multiple skleroze koja ju je ucinila slabo pokretnom, slabovidnom i depresivnom. Moj otac joj pomaze (vise manje stvari koje su mu prihvatljivoje od drugih - skuhati ce, ali nece ribati kupaonicu), ali se sveukupno ne moze pomiriti s brigom o njoj i s odricanjem od zivota koji je zamislio. Mama kad je u depresivnim fazama (vecinu vremena) je jako teska i zna biti bas zlocesta i provocirati) za sto moj otac nema razumijevanja te se oni stalno svadjaju na mrtvo ime i rade scene i spremaju mamu za dom. U to stalno ukljucuju mene, mama me uplakana zove da joj nadjem dom, a tata me zove da je ona potpuno luda osoba i da ce ga unistit i da on to nece dozvolit i da ona mora u ludnicu te da je ona nas problem a ne samo njegov i sl. Ja zivim u tome svaki dan i ne mogu vise to podnositi i osjecam se bespomocno. Uz sve to, ja sam prije pola godine rodila i zivim svoj zivot u kojem sam zadovoljna, ali moji me ne zele pustiti. I stalno me okrivljuju sto u toj situaciji nisam vise s njima, a ne razumiju da ja ne mogu i ne zelim s njima takvima, izmedju ostalog i zbog njihove unuke. Ja im govorim da se moraju smiriti i naci nacin funkcioniranja, da ja tu ne mogu nista i da cemo samo unistiti odnos, ali oni ne prihvacaju to i nema pomaka. Nista mirno i racionalno, samo drama i konflikt. Oboje su jako negativni i egocentricni. Probala sam nebrojeno puta na nebrojene nacine razgovarati i potaknuti ih na pomirenje sa situacijim i gradnju zdravijeg zivota. Ne mogu vise zivjeti tako jer se od svakog njihovog telefonskog poziva tresem i unisti mi svaki dan. Kako se u necem takvom postaviti?
mmalina is offline  
Odgovori s citatom