Pogledaj jedan post
Old 21.06.2017., 04:57   #6
Ja sam u slicnoj situaciji s mojim preostalim roditeljem. A kao bonus suprug isto ima sa svoje strane slicnoga.
I nema ti tu pomoci. Njihov egoizam je tu glavna stvar i ne mogu oni dalje od toga.
Recimo ja imam tesku trudnocu i djetetu prestane kucati srce u nekom poodmaklom tjednu - stari je zapomagao o teskoj situaciji ravno 3 min i onda isporucio popis stvari koje bi ja trebala napraviti po nekom njegovom planu, kao da se nis nije dogodilo. iako sam mu rekla da stvarno nije trenutak da opce i razmisljam o bilo cemu osim mojem stanju iz kojeg se trebam izvuc sto zdravija psihicki i fizicki.
I to ne prestaje dok mu nisam pocela poklapati slusalicu. Sorry stari ja ne mogu sad pricati o tome i klik.
Uglavnom htjedoh reci, nemoj ocekivati da ces ih urazumiti. Ikad. Ili da ce ti olaksati zivot. Ikad.
Te situacije s bolestima pogotovo nekim kronicnim su grozne i za obitelji koje se slazu. A ak postoje neke drame onda se samo jos vise potenciraju.
Odredi svoje granice - jednoj javljanje na telefon dnevno, posjete samo vikendom ne duze od 3 sata, jedan odlazak s mamom u bolnicu.......sto god ti smatras da ti je prihvatljivo. Ak ti nis nije prihvatljivo- ok. Ti odredjujes svoje granice.

Sjecam se situacija di mi je stara zapomagala da ju stari zlostavlja, neda piti jesti. A kad sam rekla dobro, selis se kod mene. E ne, to ne. Nego bi ja trebala ostaviti sve i ici joj nositi casu vode u drugi grad kad god se posvadja sa starim. A svadjala se. I ne dolazi u obzir da se nabavi neka pomoc u kuci jer stari to ne bi dopustio. Kuzis, oni ne bi napravili mrvicu ustupka, a ja bi trebala otic tamo i sjedit uz krevet 0-24.
I nis. Trajalo je par godina, mama je umrla na kraju, od boleati, ne od žeđi. Apsolutno sam sigurna da stari ima negdje crnu knjizicu u kojoj su zapisani svi moji grijesi.
Al ja sam uspjela zadrzati svoj posao i imati koliko toliko normalan zivot tih par godina koji nije obuhvacao putovanje svaki dan u drugi grad.
A 'crna knjizica' ce nestati zajedno sa starim u nekom trenu jer budimo realni nikoga nije briga kaj ja jesam ili nisam jer svi imaju hrpu svojih problema.
Al da sam ljubomorna na ljude s koliko toliko normalnim roditeljima. O da. Jesam.
Tesko je gledati da frendica dobije prije nove godine kutiju sarme od mame, a ja 387 poziva oko totalnih gluposti koje ti zgade zivot.
I mrzim brata koji je prestao razgovarati sa starim prije 20 godina. On se je fino izvukao. Al onda se pitam cekaj a zakaj ja to ne napravim. Nije da bratu ista fali. Cak zivi u kuci svih tih 20 godina gdje je stari vlasnik. Ne pricaju 20 godina i nije ga ni iz kuce istjerao. I nikom nista. Samo nema ludjaka u zivotu.

Ugl. Moje i tvoje karte su pale tak da imamo lude roditelje.
Pa u svoj toj ludosti i patologiji trebas napraviti da ti izvices zivu i zdravu glavu.
Ak nista drugo zbog muza djece i ostalih ljudi u zivotu koji su ti super ili barem bolji od roditelja.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom