Pogledaj jedan post
Old 04.07.2017., 19:26   #2359
Evo istrijani se vec spremaju ici van iz RH

Krenula inicijativa za "republiku Istru": Mi nismo Hrvati nego Istrijani


PRIJE tjedan dana otvoren je blog pod nazivom Republika Istra, a na Facebooku još ranije stranica Republika Istra.

Na blogu, prevedeno na nekoliko jezika, stoji: "Istra - Samostalna država. Vajk bila, vajk će biti. (...) Istra je država, Istrijan je nacionalnost, Istrijan je svatko onaj tko: poštuje sve Istarske narodne skupine, njihove jezike, dijalekte, i govore te njihove užance i tradicije; prihvaća njene kulture - naročito kulturu suživota; djeluje, u granicama svojih mogućnosti i sposobnosti, za unapređenje Istre i za dobrobit njenih građana."

Otok na mjestu poluotoka

"Mi nismo Talijani, nismo Slovenci, nismo Hrvati, mi smo Istrijani i imamo elemente više naroda. Istra počiva na tekovinama antifašizma", navodi se na blogu.

Na Facebook stranici stoji podatak kako inicijativa datira s kraja prošle godine i da je njezin cilj "regionalna autonomija Istre". Među objavama je i poruka "Činimo otok na mjesto poluotoka!".

Lajkalo skoro tri tisuće ljudi

Stranicu na fejsu lajkalo je gotovo 2.800 ljudi, a toliko ima i pratitelja. U komentarima na postove većinom se iščitava podrška inicijativi.

"Samo naprid lipi moji!!!! Forza i gori uši!!!! Čemo sve refati!!!! Bog i Istra!!", "Forza Istra, gdje ste bili do sad, odvojimo se", "Grop u grlu mi je doša kad san to prostija!!! Moja nona prije nego ča je umrila je rekla da je u životu od boga dobila sve još samo kad bi doživila da Istra postane država alora bi umrila u miru!!!! Meritamo to anke zato ča svaki ki je posjedova Istru je propa za vajk (vidi povijest)!!!! I nakon drugega svjetskega rata postoje dokazi da se Istra ni stila odvojiti od Italije ali anke da se ni stila pripojiti Jugoslaviji nego je stila ostati sama za se, iman taj kibar doma kojega je napisa Anton Pino Janko!", pišu korisnici Facebooka u svojim komentarima.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ni/980793.aspx

Talijani i slovenci ce istru raskomadati dok se kaze keks i podijeliti izmedu sebe.

Vidim da je komadanje pocelo vec.....

I kada saljemo ratni brod u piranski zaljev ?

__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom