Pogledaj jedan post
Old 11.07.2017., 13:38   #15
To je i moja priča. Uglavnom oni samo oni i nitko više. Mene je odgojila cesta. Dobro da sam i živa koliko se nisu brinuli za mene. Stara je uvijek radila šta je nju volja i stari isto tako. Ja se samo čudim kako su njih dvoje još u braku. Jedno vrijeme je stara pričala da bi se rastala, pa kad sam joj rekla koliko to košta, nekih 500 kn je bilo u pitanju za podnijeti zahtjev na sud, odmah je odustala jer to je puno para... Onda je stari zbog pizdarije koju je napravio završio u zatvoru, vani u Njemačkoj, odležao godinu dana i zauvijek ostao u sustavu zapisan za teški kriminal. Idiot, čovjek od 52 godine je bio kada je ležao u zatvoru. Moja stara mu je držala ruku u svemu tome kao i moja sestra, to sam kasnije skužila. Njih troje su bili zajedno u tome i dan danas oni ne vide loše ništa u tome.
Meni je stari držao prodike kada sam se udala, za rastavljenog čovjeka , da gradim nesreću na tuđoj sreći. Mama mi je govorila, kada sam rodila prvo dijete da smo ja i moj sin, tada 2 godine, za psihijatriju jer mali ne priča kako ona zamišlja da treba pričati a ja sam za psihijatra jer ne želim zbog toga dijete voditi doktoru logopedu. Naravno pedijatar je rekao da je dijete sasvim uredu.
A o uvredama drugim da ne govorim da sam kurva, glupača, budala itd... Od strane mojih roditelja naravno i moje sestre.

Moja sestra ima dva braka iza sebe, dvoje djece iz svakog braka po jedno i tri vjenčanja. Da 3!!! Za prvog muža je imala 2 vjenčanja posebno organizirana. Vjenčanje kod matičara u Njemačkoj i vjenčanje u crkvi u Italiji. Za drugog muža vjenčanje kod matičara. Svako vjenčanje starci su dali lovu. Znam da je za prvo dobila na ruke 11 000 maraka. Za ostala mi nisu htjeli reći koliko.

Ja sam dobila za svoje vjenčanje od mojih staraca procjedilnicu za salatu, tjesteninu i sl.. Te keramičku posudicu za sol. I to je bilo to.


Dolazili su u posjetu jedno vrijeme kod nas i svaki put nam srali da šta imamo toliko hrane doma, da šta će nam sve to u kući in tome slično. Uglavno tako se to vuklo jedno vrijeme, dok mi nije počela dolaziti policija doma zbog mog staroga i njegovih sranja. To je meni već sve to do pi..dilo i jednostavno smo promijenili brojeve mobitela. Starcima smo rekli da nam više ne dolaze na vrata. Pa su mi poslali sestru da me urazumi. Međutim kako ja ne otvaram vrata nikoke, jer imam kameru pa vidim tko je pred vratima ona je otišla mom mužu na posao i njega davila da šta bi ja trebala napraviti i da zašto se ne javljam starcima.

Onda je stara obolila, srce i jetra. Pa je imala i operacije, ja mislim dvije na srcu. Tada je moj stari meni govorio da šta ja ne dođem i pomognem oko mame. Jer je trebalo počistit po kući, a to jes njemu ispod časti. Ali skitat se cijeli dan to nema problema, moj stari. Žena je pokretna 100% i ništa se to ne vidi na njoj da ima problema. Vozaju se oni okolo sa motorom, idu na izlete, putuju kod sestre u Njemačku i sl... Dakle nije im ništa. Ali ja bi trebala dolaziti kod njih i počistiti i skuhati. Ali recimo kada sam ja rodila meni stara nije htjela doći ni blizu, a mojoj sestri je išla u Njemačku stalno pomagati oko djece i nosila im pune torbe hrane, kao da gore nema šta jest i poklone slala poštom.
Do moje sestre ima 1200 km, a do mene prvo je bilo 35 km kada smo živjeli na selu u kući, a sada smo u centru grada u stanu i do nas je 15 km sada. I znaš šta su mi starci rekli, da sam ja predaleko za njih da dolaze do mene. Znali su doći 2-3 puta na godinu, a kod sestre oko 6-7 puta godišnja i još je sestra dolazi 3-4 puta godišnje do njih iz Njemačke.

On joj je lijepo objasnio o čemu se radi i rekao joj da niti ona a ni starci ne dolaze više pred naša vrata. I to je tu stalo. Uglavnom to je trajalo nekih 10-13 godina. I sada je konačno mir.

Moje drugo dijete nisu niti vidjeli. Niti će mu doći blizu. Jer mi nedamo. Tako da smo muž i ja sami sa djecom. Nema pomoći od nikoga. Njegovi su umrli a moji su opasni po okolinu jer sa njima dolaze samo problemi i to veliki kao policija. A ja to ne želim nikako.

Ovo je samo ukratko opisano jer bi u protivnom pisala tu roman.

Želim ti reći odsjeci jednostavno i ne osjećaj grižnju savjesti. Kako je tvoj brat napravio, pametan čovjek, napravi i ti. Ti imaš dijete i muža, čuvaj to! Oni su bitni a ne ljudi koji ćete psihički uništavati. Jer nema goreg od toga, psihičko maltretiranje.

I ja sam se svaki put osjećala kao govno nakon njihovog posjeta i razgovora na telefon. Svaki put!

Znam da je teško samo odsjeć odnose. Meni je isto tako bilo, joj šta će reći starci, joj šta će misliti o meni, joj šta će reći sestra, šta će reći moja teta i baka itd... Bilo mi je teško.

Ali sada je prošlo skoro dvije godine i ja sam MIRNA! Nema maltretiranja preko telefona i posjeta.

Milina!
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom