Pogledaj jedan post
Old 29.09.2015., 19:03   #75
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Iskreno ne vjerujem tim zavodima,FZS i slicnim glupostima,jest da su drzavni,ali puni su politike,cijeli su polizirani,istina da mozda netko svoje djete dolazi krstiti u Hercegovinu,ali npr. Hercegovci iz Dubrovnika i sire okolice to ne rade,mozda nekih 10%....a kamoli da ce netko dolaziti iz Njemacke ili tek SAD-a....nemam podatke za 2014. ali za 2013. Crkva je rekla 5000(priblizno mislim da je oko 4980) krstene djece,ja sam nadodavao oko 10%onih koji nisu katolici,bili pravoslavci,ateisti,agnostici ili kakvi vec jos postoje..vi kazete 3 200,ipak nebih rekao,nasao bi se na pola puta eventualno,zbog tih dolazaka za krstenja...
Hrvata je iz Hercegovine najmanje i izbjeglo. Najveci broj krstenih iz inostranstva je u Posavini. Pa Odzak ti ima po 150 krstenih, a 50 prvacica. Vares ima 20-ak krstenih i 7-8 prvacica. Cijela Posavina, Srednja Bosna i ovi veliki gradovi poput Tuzle, Sarajeva i Zenice imaju veliku katolicku dijasporu koja je veca nego broj prisutnih katolika zbog toga je i broj krstenja daleko veci od broja zivorodjenih.
Prvi mart is offline  
Odgovori s citatom