Pogledaj jedan post
Old 23.04.2008., 22:55   #42
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Ja nisam rekla da su djeca u centru anđeli bez grijeha , toga nema nigdje. Činjenica je da su tamo manji razredi , roditelji su obrazovaniji , dakle zainteresiraniji , gotovo u svima je boravak , škole rade u 1 smjeni i učitelji su pod većim pritiskom da si ne dozvole stvari koje si dozvoljavaju u drugim školama, djeca imaju više izvannastavnih aktivnosti . Vjeruj mi , to je moje iskustvo nakon dvije gradske i dvije prigradske škole s moje dvoje djece ( selili smo se). Naravno , ja ne tvrdim da nema divnih , predanih učitelja i krasne djece i u drugim školama. Ali , nažalost , oni su u manjini.

hm, ima još jedna varijanta: u zadnjih 10-20 godina su si mnogi "nagloobogaćeni" (a često polupismeni) pokupovali kuće i stanove baš u centru grada, dok mnogi visokoobrazovani kupuju na periferiji jer imaju manje love, tako da tvoja teorija o "visokoobrazovanim i zainteresiranim roditeljima u centru grada" baš i nije točna.
drugo, u čitavom zagrebu, a ne samo u centru, ima škola koje rade u jednoj smjeni (doduše, to više veseli roditelje - klince baš i ne, jer se ne mogu naspavati).
treće, skoro sve škole imaju boravak do 2. ili 3. razreda
četvrto, kada ti klinci (iz centra i iz periferije) završe u gimnaziji, onda se vidi s kakvim predznanjem su došli i koliko su stvarno naučili u svojim osnovnim školama
peto, na periferiji su smještene i vrlo kvalitetne i zahtjevne gimnazije (1., 4., Lucijanka, ....)
simple mind is offline  
Odgovori s citatom