Pogledaj jedan post
Old 16.03.2009., 02:31   #72
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Raspravljat s pamfletarima. Sad otiđi negdje po diplomu iz energetike pa se javi pametniji. Evo, za pocetak pocni po smrtnosti po TWy pojedinih izvora energije. Iznenadit ces se.
Evo samo što nisam, ali iz građevine... Doduše ja nisam otišao i dobio ju, morao sam i 4 godine ostat studirat . Nego kad si popio svu pamet svijeta, diplomirani energetičaru, o kojim ti to pamfletima govoriš? Daj me prosvjetli...

Koliko ja znam ne postoji stopa smrtnosti za izvore energije kao što su hidroelektrane, vjetroelektrane, solarna energija... Znam da sada slijedi priča kako je iskoristivost vjetroelektrana 20% sati godišnje, kako je iskoristivost solarnih ćelija isto u najboljem slučaju 20%, kako hidroelektrane ne rade tijekom cijele godine nego samo kada je potrošnja maxsimalna. Ovdje nitko ne govori o instantnom prijelazu sa nafte na struju, već postepenom, valjda ti je to jasno, pa stvarno ne znam odakle taj tvoj 'strah' da ćemo se naći u velikim energetskim problemeima, u kojima btw već jesmo. Tko ti garantira da znanstvenici neće otkriti nove načine ili materijale za proizvodnju električne energije i njezino efikasnije korištenje u sljedećih 20-ak godina. To bi tebi trebalo bit valjda jasno. Ili bi ti čekao dok cijeli svijet ne zarati zbog nafte, pa ćemo se svi vozit na konjima kao nekad davno...

EDIT: Skroz si promašio bit EV... Nije toliko bitno da je on jeftiniji od nafte već da se riješimo ovisnosti o nafti...

Zadnje uređivanje etna22 : 16.03.2009. at 02:36.
 
Odgovori s citatom