Pogledaj jedan post
Old 26.01.2005., 20:23   #16
Quote:
crazy child kaže:
a kakvu terapiju, to me zanima?
dal postoje neke terapije koje stvarno pomažu i koje su isključivo zasluga psihoterapeuta ili su to terapije koje pacijent sam sebi može zadati.
Za poboljšanje u bilo kakvom obliku psihoterapije, nije zaslužan samo psihoterapeut. Pacijent je tu alfa i omega, a psihoterapeut ono između . Hoću reći, i najbolji psihoterapeut neće ništa napraviti kod pacijenta koji ne želi surađivati, i koji još nije spreman za promjene. Ali su psihoterapeuti i savjetovatelji bitni za ljude koji traže njihovu pomoć. Jer oni tu pomoć trebaju, trebaju nekoga tko će im pomoći razumjeti, tko će ih dizati ako padnu, tko će ih držati. Nekoga tko ima iskustva i znanja u tome što njemu treba, i tko će ih uputiti prema izlazu. Put moraju preći sami.

Neću reći da su svi ljudi od struke, psiho -lozi, jatri, terapeuti - cvijeće, ima i njih različitih . Ali kad se u jednoj osobi poklopi znanje, volja i kada postoji obostrano razumijevanje, ta osoba u tom trenu utjelovljuje vodiča duše kojeg drugi čovjek traži.

Quote:
Tebi je tvoj psihoterapeut pomogao i to je super, al mene zanima s čim konkretno, jer mišljenja sam da oni mogu riješiti (uz tvoje sudjelovanje naravno) samo jedan dio problema, a da o osnovnom (uzroku svih problema) nemaju pojma i da taj najvažniji problem nit ne tretiraju.
I mene bi zanimalo, samo želim prije svega poštovati tuđu privatnost, pogotovo u ovakvim temama, pa neću pitati.
No, dobro pitanje. Zaista, što je uzrok svih problema?
Kad bismo znali odgovor na to pitanje - a nije da se ljudi nisu trudili -bili bismo na više od pola puta na otkriću panaceje.
Aranyani is offline  
Odgovori s citatom