Pogledaj jedan post
Old 21.01.2006., 13:18   #16
Ma pomaže, onom zlom dijelu tebe

A tog se ne može uvijek kontolirat, jednostavno hoće svoje...

U posljednje vrijeme teško da me mogu trajnije razdrmat neke situacije, izjave, postupci drugih osoba jer ih se ne trudim vezivati previše uz sebe, pa čak ni ako su direktno usmjerene prema meni (tipa, izjave s ciljem da me dotuku i sl).
Smatram da mi naknadno razmišljanje o tome ne treba, pa ne razmišljam. Ako ne reagiram odmah u principu zaboravljam. Ako reagiram, zna biti gadno. Ali to onda nije osveta.

Ona je suprotno od toga - naknadno promišljanje o tome, i promišljeno djelovanje s ciljem da, između ostalog, druga strana dobije po nosu. SVAKO promišljanje nakon samog događaja usmjereno ka rješavanju problema ima u sebi elemente osvete. IMHO
Zašto? Evo, kad već sudim po sebi - samo istjerivanje svojih prava i dokazivanje nečega nekome ("rješavanje problema" ) donosi mom egu određenu satisfakciju u nekoj mjeri, a to primjećujem i kod drugih ljudi.

Malo sam možda ekstremna, istina, ali ne vidim previše razlike između paljenja nečijeg auta i NAKNADNOG razgovora o problemu Jer cilj je - isti. "Vidi me, ja postojim, nedam se zajebavat, imam i ja ponos, imam EGO. što si učinio meni, mogu jednako tako ja i tebi"
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom