Pogledaj jedan post
Old 03.07.2017., 02:44   #7
Quote:
ViaLabican kaže: Pogledaj post
U jednom svom intervjuju Lawrence Krauss na pitanje sto je bilo prije pocetka Big banga i vremena kaze tada nije bilo ni vremena jer ono prije velikog praksa nije ni postojalo. I to objasnjenjenje mi se zasada cini najrazumnijim i logicnijim. Nesto je jos spomenuo da ako ne postoji vremenski slijed da nema ni kauzalnosti tj uzrocno posljedicne veze. Posljedica moze prethoditi uzroku koliko god se tobnama iz naseg univerzuma i njegovih vrem. zakona cinilo nemogucim. Meni se cininda jevrazumijevanje ishodisnog postanka naseg svemira na tom tragu.
Prema teoriji velikog praska svemir se počeo širiti iz točke bezkonačnog pritiska i gustoće.Dakle imamo ishodišnu točku.Nas ne zanima širenje nego nas zanima što je stvorilo ishodišnu točku.Nudi li Krauss objašnjenje za to ?Ta ishodišna točka je postojala dakle imamo stanje.Vrijeme nije faktor za postojanje i mislim da to znamo nas većina pogotovo oni koji se bave duhovnošću.Oni znaju da je vrijeme paradoks promatrača.Dakle vrijeme je vrijeme u odnosu na prostor ali i u odnosu na promatrača.Biti svjestan vremena znači činiti ga prisutnim.
Postojanje ishodišne točke ili faktora za nastajanje Velikog praska nas gura unatrag u nazovimo ga stanje prije Velikog praska.

Koliko znamo vrijeme je faktor koji gura sve u ovoj dimenziji.Ako vremena nije bilo prije Velikog praska što je poguralo proces nastajanja ?
Sin Sunca is offline