Tema: Mobbing
Pogledaj jedan post
Old 03.12.2017., 23:42   #375
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne, ne moraš mu dati. Reci mi šta kada ti se dogodi da ne budeš obaviješten o nečem važnom, npr da ti je promijenjena smjena poslije slobodnog dana i da nisi popodne, nego ujutro, pa kad tu uvali opomenu zbog neopravdanog dolaska na posao... ko će ti onda biti kriv?

A ko te napada da bi se trebao zaštićivati? Ako se nećeš javiti, ne moraš. Ja to obično prakticiram i prema drugim ljudima u životu, pa nisam znala da se nekom mora napomenuti da se na svoj mob ne mora javljati ako neće.
Kuzim sto hocete reci, ali pozivi i poruke na whatsapp dolaze i kada je nesto hitno i kada je totalno ne-hitno. Recimo da je svaka dvadeseta poruka ili poziv nesto neodgodivo. Jucer mi je pukao film jer sef zove u subotu u 18:00 (ne radimo vikendom) oko necega sto moze cekati, ne jer ja tako mislim nego jer stvarno moze cekati. I to je u redu?

Uznemiravanje je i sami akt zvanja i slanja poruka, tebi je lako reci "nemoj se javljati" ili "nemoj odgovarati" ako mi u startu samim upitima oko posla vikendom ide dizati tlak. Steta je vec napravljena. Kako se zastititi i jesam li duzan dati poslodavcu broj ako ga zatrazi, npr. u slucaju da promijenim broj? Inace, nemamo smjenski rad.

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
U to doba mislilo se (a vidim da se jos uvijek misli) da covjek potpisujuci ugovor o radu prenosi vlasnistvo nad sobom na poslodavca.
To je odnos naseg sefa prema nama, ne odnos nas prema poslu. Nisu te docekale nikakve sankcije? Mene ne bi smetalo da sef nije zivcan tip vrlo kratkog fitilja koji se voli iskaljivati na radnicima.
__________________
“Folks, I don't trust children. They're here to replace us.” - Stevan Kolbert

Zadnje uređivanje Urbalari : 03.12.2017. at 23:56.
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom