Pogledaj jedan post
Old 03.01.2009., 02:35   #9
Quote:
Sofiapolis kaže: Pogledaj post
Mislim da imas precrnu sliku o polozaju muslimana u Izraelu. Ima ih preko 20% stanovnistva, i barem kad sam ja bila tamo upoznala sam ih mnostvo i nisam bas primjetila da su icim zakinuti. S nekima sam radila, neke srela u baru pa smo pricali, isli su na fakultete, radili i uglavnom bili sasvim zadovoljni zivotom ondje. Vise im Hamas zagorcava zivot i reputaciju nego diskriminacija u drustvu. A u inozemstvu se vise moraju skrivati od sunarodnjaka iz Gaze i Obale koji ih optuzuju za izdaju nego Izraelaca.
Nisi primjetila... Bas... Nekak mi sve ovo smrdi na postavljanje fakata da muslimani iz gazze u biti sami sebe ubijaju. Jel tako Sofia? Jesi vidla broj zrtava? Jesi vidla djecu mrtvu? "Zadovoljni zivotom" pa nemoj...

Quote:
Sofiapolis kaže: Pogledaj post
Jedno interesantno poznanstvo sam imala (...)
Licemjerno, ne?
Licemjerno ili ne, iako je glupost ovo sto si napisala, opce je poznata cinjenica da izrael nema istu politiku u organizaciji obrazovanja za sve gradjane svoje drzave, smiju raditi sta ih je volja na njihovoj zemlji.

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post

I to onda daje prostora radikalnim grupama da tumače "šerijat" kako njima paše. A ta tumačenje nekada sežu jako blizu fašizmu, kada su židovi u pitanju. Jedan od češćih apsurda je to što se židovi često generaliziraju kao "prokleti narod".. a onda se na temelju takvih krivih i neutemeljenih predožbi gradi ultimativni politički stav koji košta tako mnogo života, sredstava i vremena.
Daj ne pricaj gluposti. Jesi citao Majmonida? Jesi procitao ikakvu zidovsku vjersku literaturu osim Biblije? Pitam ja tebe. Fasisticki? A otkuda li onih par miliona zidova u bivsoj islamskoj drzavi? Jel su bili ugnjetavani jadni jel? Za kim su trcali nakon pada Muslimanske Spanije? A cim su dobili malko moci nad situacijom - hop! Nema vise mr. nice jew.

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Jednu zemlju, blizu nama, su pokušali uništiti kao multietničku i multikulturalnu, ali to nije prošlo, tako da sam ipak optimist i glede Izraela.. vjerujem u ljudsku svijest.
Vjeruj u sta oces, ja cekam svog mehdiju i ...
Deniz is offline  
Odgovori s citatom