Pogledaj jedan post
Old 08.07.2009., 02:05   #20
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
culture
1440, "the tilling of land," from L. cultura, from pp. stem of colere "tend, guard, cultivate, till" (see cult). The figurative sense of "cultivation through education" is first attested 1510. Meaning "the intellectual side of civilization" is from 1805; that of "collective customs and achievements of a people" is from 1867. Slang culture vulture is from 1947. Culture shock first recorded 1940.
"For without culture or holiness, which are always the gift of a very few, a man may renounce wealth or any other external thing, but he cannot renounce hatred, envy, jealousy, revenge. Culture is the sanctity of the intellect." [William Butler Yeats]

To što ti pod kulturom smatraš SVE što je čovjek stvorio, to je potpuno van mog utjecaja. Ja te ne mogu natjerati da jezik koristiš suvislo, i da u raspravama pojmove koristiš u duhu njihovog pravog značenja, koje uvijek možeš provjeriti u nekom on-line etimološkom rječniku. Ako ništa drugo, da tuđe izjave interpretiraš kroz to standardno značenje pojmova, jer je vrlo vjerojatno da su upravo u tom duhu i korišteni.

No jednako tako, u tom slučaju ne mogu ti pomoći kada zbog tvog arbitrarnog interpretiranja inače jasno definiranih pojmova dođeš do zaključka da ono što sam ja napisao nema smisla.

S tim u vidu, mislim da smo i gotovi s ovim dijelom diskusije
Mozda ti jesi ako ti je dosta U svakom slucaju, nacin na koji pises nije osobito ugodan.
Ali hvala na cijelom etimoloskom izvadu, bas mi je dobro dosao Tim vise sto i dalje ne iskljucuje umjetnost iz te definicije (obrati pozornost na "achievements" u definiciji).

U svakom slucaju, to je tema o kojoj bi se dalo raspravljati. Ja tebe nisam shvatila jer kulturu vezes uz drugo znacenje od mene. Na slican nacin, moze li covjek shvatiti sto je autor htio reci ako znacenje ne vuce iz zajednickog kulturalnog bazena covjecanstva?

Je li Mona Lisa to sto je samo zato jer je umjetnicki genijalna ili zato jer je umjetnicki genijalna u kulturnom kontekstu u kojem je rađena? Bi li je jedan vanzemaljac bacio u smece?
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom